banner339
banner313

Coş'un 10 Kasım mesajı!

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk'ü ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 71'inci yıl dönümünde sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz” dedi.

Coş'un 10 Kasım mesajı!
banner401
banner427

Vali Coş, 10 Kasım Atatürk"ü Anma Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek, ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanmış; askeri zaferini, kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği inkılaplarla taçlandırmıştır. Milletimizin ışık kaynağı, aydınlık Türkiye'nin sembolü, büyük devlet ve düşünce adamı Yüce Atatürk'ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. "Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir" düşüncesinden hareketle O'nun maddi varlığının aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine dikkatlerimizi bir kez daha O'nun düşüncelerine ve hedeflerine yöneltmek için bir fırsat olarak görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Milletimiz; Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, demokratik Cumhuriyet'imizin değerlerini her şartta korumak, düşüncesini özümsemek, Yüce Atası'nın açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterecek, demokratik ve laik Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yüceltecek, tüm kurum ve kurallarıyla sonsuza kadar yaşatacaktır” diyen Vali Coş, mesajında şöyle dedi: “Geride kalan 71 yılda Millet olarak, büyük kurtarıcısına gönülden bağlılığını, O'nun ülkülerini, düşüncelerini, ilke ve inkılaplarını yaşatarak kanıtlamış, bu kararlılığını kuşaktan kuşağa aktararak sürdürmüştür. 10 Kasım, Türk milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek, Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 71. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 15:06
banner218