banner339
banner313

BtcTurk kullanıcıları şokta! Hack iddiası moralleri bozdu

Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk'ün hacklendiği iddia edildi. BtcTurk henüz konu ile ilgili sessizliğini koruyor.

BtcTurk kullanıcıları şokta! Hack iddiası moralleri bozdu
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Son dönemde özellikle yerli kripto para borsalarına olan güven hayli azalmış durumda. Thodex vurgunu ile başlayan ve VeBitcoin çıkmazı ile devam eden süreçte bir kötü haber de BtcTurk tarafından geldi.

Hali hazırda işlem hacmi bakımından Türkiye'nin en büyük iki kripto borsasından biri olan BtcTurk'un verilerinin sızdırıldığı iddia edildi. Tekrar ediyoruz bu şimdilik sadece bir iddia.

Bir forum sitesinde yer alan bilgilere göre kullanıcıların ad-soyad, e-posta, doğum tarihi, telefon numarası, açık adresi, ıp adresi, kimlik bilgileri, selfie fotoğrafları gibi bilgiler sızdırılmış durumda. Şimdilik BtcTurk cephesinden konuya ilişkin bir açıklama gelmiş değil. Eğer bu sızıntılar doğruysa kullanıcılar açısından pek de olumlu bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

Bazı forum sitesinde paylaşılan bilgilere göre sızıntılar ile BtcTurk kayıtları arasında uyumsuzluklar mevcut. Yani bu haber tamamen bir safsatadan da ibaret olabilir. Görünen o ki yetkililer açıklama yapmadan birşeyler öğrenmek çok kolay olmayacak.

Öte yandan kripto paralarla ilgili bir sıkıntı olmadığını da belirtelim. Yani şimdilik sadece kullanıcı verileri çalınmış gibi görünüyor. Eğer kripto paralar da çalınmış olsaydı o zaman büyük bir kriz ortaya çıkabilirdi.

Keza geçmişte bu tarz vakalarla global borsalarda karşılaşmıştık. Nitekim sonuç yatırımcılar açısından çok da iyi olmamıştı.
banner218