banner274

Başkan, gazetecileri unutmadı

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 98’inci yıl dönümü dolayısıyla ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan, gazetecileri unutmadı
banner296

Belediye Barış Parkı"nda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Kamacı, Kamacı"nın eşi Şerife Kamacı, Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu, Belediye Meclis üyesi Özlem Aydın ve basın mensupları katıldı.
Etkinlikte konuşan Başkan Kamacı, basının her koşulda topluma bilgi verme ve haberdar etme gibi bir sorumluluğu olduğunu belirterek, “Basının özgür ve bağımsız olması önemli. Basın çalışanları zor bir meslek icra etmektedir. İşleri gereği kimi zaman sözlü tacizlere, saldırılara da maruz kalmaktadır. Bu anlamda basına karşı çıkarılan yasalarında basın çalışanlarının haklarına uygun yapılması gerekmektedir” dedi.
Didim"de 30 yıla yakın bir süredir görev yapan AA Muhabiri Bahri Aşık"ı da ayrıca kutlayan Başkan Kamacı, “Bahri Aşık, ilçemize ilk televizyonu kazandıran değerli bir şahsiyettir. İlçemiz bu ağabeyimiz sayesinde birçok televizyon kanalını izledi. Didimliler Bahri Ağabey sayesinde olaylardan haberdar oldu. Kendisi bizim için bir duayen. Şahsınızda kendisine ayrıca teşekkür ederken, tüm basın çalışanlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.
Başkan Kamacı"ya teşekkür eden Bahri Aşık da, “30 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Birçok haberlere imza attım. Bana ilk çiçek vererek teşekkür eden Başkanımız oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Kamacı, etkinliğe katılan basın mensuplarına çiçek hediye ederek, bayramlarını kutladı. iha

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2010, 19:01
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k