banner339
banner274

Bakım ve onarım başladı

Kuşadası Belediyesi tarafından su kesintilerini önlemek için mevcut su depolarının, su isale hatlarının bakım, onarım ve yenileme çalışmaları başlatıldı.

Bakım ve onarım başladı
banner401
banner427

Bu doğrultuda yürütülen çalışmalar çerçevesinde Kuşadası Belediyesi KASKİ Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ege Mahallesinde bulunan ve Kuşadası"nın yarısına su veren D-1 su deposunda bakım ve onarım çalışması yaptı. 12 yıldan beri bulunamayan patlak ve çürük borulardan dolayı Kuşadası"nın günlük kaybettiği su miktarının 300 ton olduğu bildirildi. Şu anda bakımı ve tamiratı yapılmakta olan su isale hattında ise 50 metre karelik alanda 4 adet çelik su isale borusu bulunuyor. 700"lük, 400"lük ve 300"lük çelik su hatlarında oluşan çürümeler ve patlaklardan dolayı su sıkıntısı çeken Türkmen Mahallesi, Camiatik Mahallesi ve Ege Mahallesindeki bölgelerde bulunan su isale hattında 10 gün sürecek bakım ve onarım çalışmaları başladı.

Özellikle su kesintileri nedeniyle Kuşadası halkının mağduriyetini gidermek amacında olduklarını belirten Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Kuşadası"nın en önemli sorunlarından birisi olan su sorununa köklü çözümler bulacağız. Çözümü aşama aşama getireceğiz. İlk olarak başlattığımız çalışmalarla su kaçaklarını önleyerek kentimizde yaşanan su kesintilerinin önüne geçeceğiz. İkinci aşama ise kentimizdeki su isale hatlarının yenilenmesi olacak. Son olarak Kuşadası"na içilebilir su kazandıracağız. Vatandaşlarımız çeşmelerinden akan suyu doğrudan içebilir hale gelecek” dedi./iha

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2009, 16:34
banner218