banner116
banner92

Bakanlığı'n ilk kadın müsteşarı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığına Nazillili Esengül Civelek getirildi.

Bakanlığı'n ilk kadın müsteşarı
banner94
banner26

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığına daha önce Başbakanlığa bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürü olarak görev yapan Nazillili Esengül Civelek getirildi.
Milli Eğitim Bakanlığının ilk kadın müsteşarı olan Esengül Civelek, “Milli eğitim camiasıyla uyum içerisinde güzel, başarılı, verimli hizmetler verebileceğime inanıyorum. Bu göreve layık görüldüğüm için onurluyum, gururluyum. Sayın Başbakanımıza ve Sayın Bakanıma çok teşekkür ediyorum. Nazilli"ye yapılacak olan Eğitim hizmetlerinde her türlü desteğe hazırım” dedi. Esengül Civelek, geçtiğimiz 4 yıl boyunca Kadının Statüsü Genel Müdürü olarak görev yaptığını sözlerine ekledi.

ESENGÜL CİVELEK"İN ÖZGEÇMİŞİ
1958'de Aydın Nazilli'de doğdu. 1980 yılında Maliye Bakanlığı, Hazine Genel Müdürlüğü ve Milletlerarası İşbirliği Teşkilatı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Dairesi Meslek Memurluğunda göreve başladı. Daha sonra sırasıyla; - Mali İşler Uzmanı, Mali İşler ve Personel Grup Başkan Yardımcısı, Mali İşler ve Personel Grup Başkan Vekili olarak Türkiye Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de - Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak Uluslararası Haber Ajansı A.Ş.'de - Eğitim Müdür Yardımcısı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Genel Müdürlük Müşaviri, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.'de - 15.08.2005 – 24.05.2010 tarihleri arasında Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür olarak görev yaptı. Yöneticilik vasıflarının yanı sıra 1983 yılından günümüze kadar sosyal hizmetlerin tüm alanlarında onursal üye sıfatıyla başarılı çalışmalarda bulunmuş olup, bu çalışmalar esnasında 1997 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun bağlı olduğu Devlet Bakanlığı'ndan altın madalya, Yardım Severler Derneği Genel Başkanlığından altın beraat ile ödüllendirildi. Esengül Civelek, Türkiye'yi pek çok uluslararası alanda da başarıyla temsil etti. Civelek, 2 çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. iha

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 15:57
banner118