banner83

Aydın birincileri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen "Mesleki ve Teknik Okullar ile Kurumlar Arası Proje Tabanlı Beceri Yarışmasının" Aydın elemeleri sonuçlandı.

Aydın birincileri belli oldu
banner94
banner26

5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalarla dereceye giren okullar Aydın"ı İzmir"de yapılacak bölge elemelerinde temsil edecek.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar; mesleki ve teknik eğitim veren okullar ile kurumlardaki öğrenci ve kursiyerlerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri mesleki bilgi ve becerilerini kullanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nın" bu yıl dördüncüsünün düzenlendiğini söyledi. Yarışmalarda öğrenci ve kursiyerlerin bilimsel düşünce, geliştirici zeka, rekabet edebilme, araştırma ve geliştirme yönlerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini belirten Dindar, " Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Kız Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Ticaret ve Turizm Öğretimi genel Müdürlüğü, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı okul ve kurumlardaki öğrenci ve kursiyerlerin katıldığı yarışmaların bu yılki konusu "Verimlilik" olarak belirlenmiştir” dedi.

banner103
İl genelinden toplam 140 projenin katıldığı yarışmanın il değerlendirmesinin Mimar Sinan Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde yapıldığını hatırlatan Dindar, “Beş yarışma grubunda yapılan değerlendirmelerde, dereceye giren projeler belirlenmiştir. Yarışmaya katılan tüm okul, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak olan yarışmalara daha çok, daha nitelikli ve daha bilimsel projeler ile katılmalarını diliyorum. Yarışmada grup birincisi olarak 13-15 Nisan 2009 tarihlerinde İzmir"de yapılacak olan bölge elemelerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nda gruplara göre birincilik kazanan ve projeler ise şöyle: "Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Verimlilik" kategorisinde, Söke Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Polikalori Kontrol” adlı proje; "Hizmette Verimlilik" kategorisinde Buharkent Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından hazırlanan “Belge Alma Levhası ve Etiketi” adlı proje; "Sağlık Hizmetlerinde Verimlilik" kategorisinde Çine 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "İdrar Torbasını Zahmetsiz Taşıyabilirsiniz” adlı proje; "Tasarımda Verimlilik" kategorisinde de Nazilli Nahit Menteşe Anadolu Kız teknik Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Yağmur Adam” adlı proje ve "Üretimde Verimlilik" kategorisinde ise Söke Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Tezgahın Rüyası” adlı proje.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2009, 14:56

banner105

banner102