banner116
banner92

Altıntaş'tan teröre kınama

CHP Aydın Merkez İlçe Başkanı Barış Altıntaş, İskenderun’da yaşanan terör saldırısı ve İsrail’in yardım filosuna yönelik operasyonunu kınadı.

Altıntaş'tan teröre kınama
banner94
banner26

Uluslararası sularda askeri operasyon yaparak insanların hayatını gasp eden İsrail"i kınadığını ifade eden Barış Altıntaş, “İsrail'in Gazze ye yardım götüren gemilere kendi kara sularının, hatta arama kurtarma sahalarının da dışındaki bir yerde müdahale ettiğini pek çok kaynak doğrulmaktadır. Geminin İsrail'in karasularına 77 mil uzağında olduğu bilinmektedir. Peki uluslararası sularda yapılan bu saldırının anlamı nedir?.Pek çok hukuk yorumcusuna göre bir ülkenin bayrağını taşıyan geminin uluslararası sularda vurulması casus belli sayılabilir. Türkiye'yi savaşın eşiğine getiren hükümet,İsrail'in bu vahşi saldırısını cevaplandıracak onurlu bir siyasi duruşu gösterememektedir bu nedenle derhal istifa etmelidir. Dışişleri diplomatik 'protesto' açıklamalarını bırakıp birkaç saat gibi kısa sürede gemileri ve şehitlerimizi hemen istemelidir” dedi.
İskenderun Deniz İkmal Komutanlığı'na karşı gerçekleşen terör saldırısında şehit olan 7 askere de başsağlığı dileyen Altıntaş, “Hükümet bir an önce hainlere karşı gerekli cevabı vermeli, ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmalıdır. AK Parti, yuvarlak kelimelerle bu hain saldırıları geçiştiremez. Milletin sabrı kalmamıştır. Büyük Türk Milleti, içte ve dışta başını dik tutacak bir hükümet özlemi içindedir. Milletin hislerine Cumhuriyetin yılmaz bekçisi olan CHP sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu. -iha

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 19:36
banner118