banner274

Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!


Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung'un sunduğu raporda, hükümetin, 5G ürünlerinde tedarikçi olarak Huawei'ye getirilmeye çalışılan kısıtlamaya dahil olmayacağı ifade edildi.

Almanya, Huawei'ye global düzeyde uygulanan siyasi baskıya dahil olmayacağını açıkladı.

Frankfurter Allgemeine Zeitung'un yayımladığı rapora göre, bu tür yasaklamalar, sadece Siyasi Güvenilirlik Yasası çerçevesinde değerlendirilebilecek. Sadece  Federal Şansölye, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlıklarından biri ya da birkaçının, bir servis sağlayıcı hakkında "siyasi güvenilirlik" gerekçesiyle endişelerini dile getirmesi halinde Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi tarafından üreticinin tamamen reddedilmesi mümkün alabilecek.Ayrıca aynı rapora göre; Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi, Huawei tarafından devreye alınması planlanan 5G ağlarının kontrolünü gerçekleştirecek ve standart güvenlik önlemlerine uyduğu takdirde onay sürecini başlatacak. Huawei tarafından yapılan açıklama ise bu bilgiyi destekledi.

Ayrıca daha önce gerçekleşmiş olan şirket açıklamasına göre, Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, konu ile ilgili olarak, Huawei'nin Almanya'daki 5G çalışmalarından dışlanmasını desteklemediklerini ifade etmişti.
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k