banner339
banner274

ADÜ'den konferans

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Aydın Sağlık Yüksekokulu tarafından organize edilen “Güvenli Annelik Uygulamalarında Eğitim ve Danışmanlığın Önemi” konulu konferans yarın ADÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

ADÜ'den konferans
banner401
banner427

Konuyla ilgili olarak ADÜ Aydın Sağlık Yüksek Okulu"ndan yapılan açıklamada, “Türkiye Ulusal Anne Ölümleri Çalışması-2005 sonuçlarına göre; ülkemizde her gün bir anne gebelik ve doğum nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Annesi ölen bebeklerin de birinci doğum gününü görememe riski sekiz kat fazladır. Ülkemizde anne ve bebek ölümlerini en aza indirmek için gerek Sağlık Bakanlığı gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından çeşitli programlar yürütülmektedir. Bu programlardan biri de Güvenli Annelik Uygulamalarıdır” denildi.
Aydın"daki anne ve bebek sağlığıyla ilgilenen kişi, kurum ve tüm sağlık çalışanları ile konunun önemini paylaşmak, dikkati çekmek ve ildeki yürütülen programlara destek olmak amacıyla bu konferanssın düzenlendiğine dikkat çekilen açıklamada, “Bu nedenle ADÜ Aydın Sağlık Yüksekokulu tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu emekli öğretim üyesi Prof Dr. Anahit Coşkun"un konuşmacı olarak yer alacağı "Güvenli Annelik Uygulamalarında Eğitim ve Danışmanlığın Önemi" konulu bir konferans düzenlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2009, 12:57
banner218