banner158

Ada sahilinde çay keyfi

Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen çevre düzenlemesi çalışmaları çerçevesinde Atatürk Sahil Bulvarı üzerinde çay bahçesi ve park yapılıyor.

Ada sahilinde çay keyfi
banner152

Projesi hazırlanan ve yapımına başlanan çay bahçesi, Kuşadası Belediyesi tarafından işletilecek. Çay bahçesinin yapımının iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Geçen yıl eylül ayında hizmete açılan İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı yanındaki park alanı tamamen yenilenecek ve bir de çay bahçesi yapılacak. Kuşadası Belediyesi bünyesinde oluşturulan proje birimi tarafından geliştirilen çay bahçesi, hizmete açıldığında Kuşadadılara nostaljik çay bahçesi keyfini yaşatacak.
“Söz verdik, yapıyoruz” sloganıyla çalışmalarına hız verdiklerini açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Geçmişte Kuşadası sahilinde çok ünlü çay bahçelerimiz vardı. Maalesef bunlar zaman içerisinde birer birer yok oldu. Bu güzellikleri Kuşadalılara ve Kuşadası"na gelen konuklarımıza yaşatacağız. Çay bahçesi belediyemiz tarafından işletilecek ve isteyen herkes uygun fiyata Kuşadası sahilinde çay içebilecek” dedi.-iha

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2010, 14:41