banner158

4 Milyon TL yardım yapıldı

Aydın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından il genelinde 2010 yılının ilk 6 ayında toplam 4 milyon 5 bin 180 TL yardım yapıldığı belirtildi.

4 Milyon TL yardım yapıldı

Aydın merkez ilçe ve 16 ilçede faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 2010 yılının ilk 6 ayında ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan vatandaşların temel acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla 33 bin 666 kişiye toplam 4 milyon 5 bin 180 TL nakdi yardım yapıldı.
Konuyla ilgili olarak Aydın Valiliği"nden yapılan açıklamada, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca, yardıma muhtaç olduğu belirlenen vatandaşlara gerekli yardım götürülmekte olup ihtiyacı bulunan ailelerin daha sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için vakıf çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Valiliğimizce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan tüm yardımlarda tamamen objektif değerlendirmeler esas alınmakta ve yardım yaparken kişi onurunu incitmeyecek yöntemler izlenmektedir. Ayrıca,
Fakir ve muhtaç Vatandaşlarımıza Ramazan ayı için özel yardım çalışmaları da sürdürülmektedir.Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bilahare verilecektir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2010, 18:36
banner192