banner158

2019'un ilk yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!

2019’un ilk yarısına ait akıllı telefon satış rakamları açıklandı. iPhone XR modelinin önde olduğu listeye gelin birlikte göz atalım.

2019'un ilk yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!
banner152


2019 yılı içerisinde akıllı telefon pazarına onlarca yeni model eşlik etti. Bazı modeller çok yüksek satış rakamlarına ulaşırken bazıları ise tutulmadı. IHS Markit'in araştırmasına göre 2019 yılının en çok satan akıllı telefon modellerini gelin birlikte inceleyelim.

Birçoğumuzun hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıl Apple için hayal kırıklığı olmuştu. Bu da yetmezmiş gibi ABD ve Çin arasında yapılan ticaret savaşları başlamış ve bu durumun Apple için daha da kötü bir hal alacağına dair söylentilerin dolaşmaya başlamasına neden olmuştu.

Ancak IHS Markit’in düzenlediği araştırmaya göre durum hiç de söylendiği gibi değil, hatta aksine iPhone XR yılın ilk iki çeyreğinde de en çok satılan akıllı telefon olma başarısına imza atmış. Bu da yetmezmiş gibi  telefon satışlardaki en yakın rakibinin satış rakamlarını neredeyse ikiye katlamayı başarmış.Açıklamaya göre iPhone XR, 2019’un ilk yarısında 26,9 milyon adet sevk edilmiş. Sevk rakamlarının satış rakamları ile aynı olmamak ile birlikte, sevk rakamlarının satış rakamları ile genelde birbirine yakın olduğunu ayrıca belirtelim. İkinci sırada ise 13,4 milyon ile Samsung Galaxy A10, üçüncü sırada ise 12 milyon ile Samsung Galaxy A50 yer alıyor.

Diğer modellerin de bulunduğu tam sıralı listeye aşağıda göz atabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 13:03