• BIST 107.901
 • Altın 151,680
 • Dolar 3,6982
 • Euro 4,3411

  Tartışma yaratacak

  31.08.2009 12:19
  "Zekeriya Öz'ün değirmenine su taşıyorlar"
  Tartışma yaratacak
  Tartışma yaratacak Tartışma yaratacak Tartışma yaratacak

  Yalçın Küçük, Fikret Bila ve Murat Yetkin'i döneklikle ve Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün değirmenine su taşımakla suçladı. Doğu Perinçek'i ise bilgisayarını temizlemeyerek Ergenekon operasyonunun genişlemesine neden olmakla suçlayan Küçük'ün bu sözleri Ergenekon iddianamesinin eklerine girdi. 

   Ergenekon 3. iddianamesinin 1 numaralı sanığı Yalçın Küçük, Milliyet yazarı Fikret Bila ve Murat Yetkin'i döneklikle, Hilmi Özkök ile yaptıkları röportajlarla da Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz'ün değirmenine su taşımakla suçladı. Küçük ayrıca Doğu Perinçek'i, Veli Küçük gözaltına alındıktan sonra irtibatları nedeniyle sıranın kendisine geleceğini bile bile bilgisayarını temizlememekle ve bu bilgiler nedeniyle soruşturmanın genişlemesine neden olmakla itham etti.

  Ergenekon soruşturma sürecinde yaptığı bu konuşmalar 3. Ergenekon iddianemesinin eklerinde yer aldı.

  "ZEKERİYA ÖZ'ÜN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORSUNUZ"
  12. 07.2008 tarihinde saat 11.37'de Kadir... adlı bir şahısla yaptığı görüşmede; ".. çıkacam ve artık iç savaştır bu Fikret'le Murat'ın yaptıklarını Zekeriya Öz'ün değirmenine su taşıyorsunuz. Bu Hilmi Özkök'le diye çok ağır .. sözler söyleycem", "Doğu Perinçek haber göndermiş arada bir telefon, öpün Yalçın'ı tek başına müthiş bir savaş verdi. Doğru değil tek başıma değilim. Ama bizden öbür tarafa çok alçak gitti. Onlarla mücadele edicez" sözü İstanbul Terörle Mücadele Şubesinde kendisine hatırlatıldı.

  Yalçın Küçük'e;
  - "Fikret... Murat.. Sabih... kimdir? Aranızda nasıl bir irtibat vardır? Hangi programdan bahsetmektesiniz?"
  - "Fikret ve Murat'ı niye eleştirmektesiniz? Zekeriya Öz'ün değirmenine su taşıyorsunuz bu Hilme Özkök'le diye" derken ne anlatmaya çalışıyorsunuz?"
  -"Doğu Perinçek hangi konuda sizin savaş verdiğinizi belirtmiştir?"
  - "Tek başıma değilim ama bizden öbür tarafa çok alçak gitti. Onlarla mücadele edicez" derken neyi ve kimleri kastetmektesiniz? Hangi konuda nasıl mücadele edeceksiniz?
  - "Bizden öbür tarafa " derken, sizin taraf ve öbür taraf kim? Neden bu şekilde bir ayrım yapmaktasınız" soruları yöneltildi.

  Yalçın Küçük ise bu sorulara, "Sorduğunuz isimler Fikret Bila, Murat Yetkin ve Sabih Kanadoğlu'dur. Fikret Bila ve Murat Yetkin'in CNN Türk'te yaptığı programı eleştirdim. Yaptıkları programla Ergenekon dosyalarını çok haklı gösterdikleri için eleştirdim.

  BİLA VE YETKİN'İ DÖNEKLİKLE SUÇLADI
  Bir dönem birlikte olduğumuz arkadaşlarımız, düşünsel olarak birlikte olduğumuz arkadaşlarımızın şu anda başka düşüncede olmasından dolayı bu şekilde konuşma yaptım. Bizim taraf olarak söylediğim, Cumhuriyet'i yaşatmak isteyen taraftır. Öbür taraf ise Cumhuriyet'i yıkmak isteyenleri söylemekteyim. Bunlarla da yaptığım programlarla mücadele etmekteyim.

  "ADAM MAKİNESİNİ TEMİZLEMEMİŞ"
  Veli Küçük'ün gözaltına alınmasından sonra irtibatlarından dolayı bilgisayarını temizlemeyen Doğu Perinçek'i ihtiyatsızlıkla suçlayan Yalçın Küçük'ün bu kızgınlığı da telefon dinlemeleri süresinde kayda geçildi. 19.09.2008 tarihinde Ömer Varol ile yaptığı görüşmede bu kızgınlığı kayda girdi. Yalçın Küçük, Varol ile yaptığı görüşmede söz Doğu Perinçek'in tutuklanmasına gelince kızgınlığını açığa vurdu. "Doğu iyi bak güzel kardeşim. Bizim ailede çok sevgili oğlumuz Tenden", "Biz de onu insan olarak severiz. Doğu kibardır", "Ama politik olarak çok hataları var. Adam makinesini temizlememiş. Olmaz bunlar" dediği İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde yapılan sorguda karşısına çıktı.

  - "Ömer ve Varol ... kimdir? Aranızdaki irtibat nedir?"
  - "Adam makinesini temizlememiş" derken Doğu Perinçek'in Ergenekon örgütüyle bağlarını gösteren delilleri yok etmediğinden mi bahsediyorsunuz?"
  - Doğu Perinçek'in bu "temizliği" yapması ya da yapmaması sizi neden ilgilendiriyor?
  - Doğu Perinçek ve Veli Küçük arasındaki ilişkiyi bildiğiniz anlaşılmaktadır. Bu şahıslar arasındaki ilişki sizle olan irtibatları nedir?

  Ömer Ülgenciler benim kitaplarımın grafiklerimi yapan sevdiğim bir arkadaşımdır. Varol da 1962 Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu devlet görevi yapmış, Mustafa Özyürek ile birlikte 1959-60 yıllarında Siyasal Bilgiler FKF yönetiminden çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Zannediyorum Antalya'da idiler ve telefonlaştık. Burada söylediğim Doğu Perinçek'in çok kibar olduğu için ailem, eşim onu sever.

  OPERASYONUN GENİŞLEMESİNDEN PERİNÇEK'İ SORUMLU TUTTU
  Yalçın Küçük sabaha karşı 05.00 sıralarında yapılan sorguda, Veli Küçük ile Doğu Perinçek arasında örgütsel bir bağ olduğunu bilen bir kişinin vereceği bir yanıt verdi. Küçük yakalandıktan sonra Doğu Perinçek'in gerekli gereksiz bilgileri atmasını düşünüyordum. Böyle yapsa idi Ergenekon soruşturmasının da bu kadar karışmayacağı kanaatindeyim. Telefon görüşmesinde anlattığım konu budur. Ancak bunların suç unsuru olup olmaması beni ilgilendirmiyor" diyerek konuyu bağlamaya çalıştı.

  Gazeteport

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim