Tarım ve Orman Bakanlığı KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı) Projeleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlara %50 Hibe Desteği Verecek. 

KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı) Kapsamında Bakanlık;

-Bitkisel ve Hayvansal Ürünler Üretilmesi, İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanmasına Yönelik Tesislerin Kurulması veya Mevcut Tesislerin Kapasite Artırımı, Teknoloji Yenileme ve Modernizasyonu,
-Modern Seraların Kurulması
-Soğukhava Depolarının Kurulması
-Mevcut Tesislerin Elektrik İhtiyaçlarının Karşılanması Amacıyla Yenilenebilir Enerji Tesislerinin Kurulması Gibi Farklı Konularda Başvuru İmkanı Sunmaktadır. 

Ekonomik Yatırımlar Kapsamında Bakanlığın Belirlediği Proje Başvuru Bütçeleri;

Yeni Tesis Başvuruları İçin 3.000.001 TL ile 14.000.000 TL
Tamamlama Niteliğindeki Başvuruları İçin 3.000.001 TL ile 12.000.000 TL
Kapasite Artımı, Teknoloji Yenileme ve Modernizasyon Başvuruları İçin 3.000.001 TL ile 10.000.000 TL

“Yarısı Sizden, Yarısı Bizden Tamamı Sizin”  

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarafından 81 ilde Yürütülmekte Olan Hibe Projeleri ile Piyasayı Canlandırmak, Üretim ve İhracat Kapasitesini Artırmak, Artan Enflasyonu Dengelemek ve İstihdamı Artırmak Adına Önemli Katkılar Sağlanacaktır. 

Yıllardır Bakanlık Tarafından Sunulan Bu Destekler Sayesinde Her Yıl Binlerce Kişi İstihdam Edilmekte ve Tonlarca Katma Değerli Ürün İhraç Edilmektedir. 

Yatırımcıya Can Suyu Olması Adına Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi ve Hibe Projelerinin Devamlılık Göstermesi Üreticiler Açısından Oldukça Önemlidir. 
 
Bitkisel, Tarımsal yada Hayvansal Ürünlerin Üretildiği, işlendiği, Depolandığı yada Paketlendiği İşletme, Fabrika ve Benzeri Üretim Tesisi Kurmak İsteyen yada Mevcut Tesisine Yatırım Yapmak İsteyen Yatırımcılar Bu Desteklerden Faydalanmak İçin Hazırlıklarını Dikkatli ve Eksiksiz Olarak Tamamlayarak Başvurularını Son Güne Bırakmamaya Özen Göstermelidir. 

Başvurular 3 Ocak 2024 tarihinde başlamış olup 19 Şubat 2024 tarihinde sona erecektir. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “SEN YETER Kİ ÜRET” Sloganıyla Desteklediği %50 Hibe  Başvurularının Şimdiden Tüm Yatırımcılarımıza ve Üreticilerimize Hayırlı Uğurlu Olmasını Dilerim.

Desteklerden Faydalanabilmek İçin ÇKS Başvurularını Kaçırmayın… Makale: Desteklerden Faydalanabilmek İçin ÇKS Başvurularını Kaçırmayın…