Bugün Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul'un Maltepe ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretler esnasında İETT Konutları temel atma törenine de katılan Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı arazisine açılacak olan Millet Bahçesi için de tarih verdi. 

8 MAYIS'TA AÇILACAK! 

THY’den Ömer Koray Özbay açıklaması geldi! İşkence gördüğünü söyleyerek intihar etmişti THY’den Ömer Koray Özbay açıklaması geldi! İşkence gördüğünü söyleyerek intihar etmişti

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, açılışı gerçekleştirilecek olan Millet Bahçesi hakkında, "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ni de 8 Mayıs itibariyle İstanbul'a, İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine açacağız. Gurur, onur duyacağımız çocuklarımızın neşeyle koşacağı, fethin sembolü 145 bin 300 ağaç olan muhteşem bir projeyi İstanbul'a armağan edeceğiz" şeklinde konuştu. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Yakın zamanda İstanbul'u riskli binalardan kurtarabilmek amacı ile yapılan çalışmalar hakkında Bakan Kurum tarafından, "Bugün itibariyle İstanbul'umuzda 467 bin bağımsız bölüm için şimdiden yapılan toplam başvuru sayısı 87 bine ulaştı. Yani daha şimdiden 1 milyon 900 bin vatandaşımızın hayatı değişiyor. İstanbul'a söz, hiçbir riskli yapı kalmayacak. İstanbullu hiçbir kardeşim riskli yapıda oturmayacak. Hiçbir gencimiz, güvensizlik hissetmeyecek. Hiçbir annemiz, babamız; yastığa başını tedirgin bir şekilde koymayacak" ifadelerine yer verildi. 

Yarısı Bizden Kampanyası ile birlikte İstanbul'da yaşayan vatandaşlar için kentsel dönüşüm çalışmalarının başlatıldığı, yakın zaman içerisinde de başvuru anlamında rekor kırıldığı yine Bakan Kurum tarafından ifade edilmişti.