banner239
banner218

'Üç büyükler'in divan kurulu başkanlarından centilmenlik mesajları

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın divan kurulu başkanları, centilmenlik mesajları verdi.

'Üç büyükler'in divan kurulu başkanlarından centilmenlik mesajları

Sarı-lacivertli kulübün ev sahipliğinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz  Tesisleri'nde gerçekleştirilen yemekte, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu  Başkanı Vefa Küçük, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk,  Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ve Fenerbahçe Kulübü  Başkan Vekili Semih Özsoy bir araya geldi.
 
Vefa Küçük, yemekten önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, üç  camianın kardeş olduğunu belirterek, şunları aktardı:
 
"Spor sahalarında rakibiz ama müsabakalar bittikten sonra  kardeşliğimiz bakidir. Bugün bunu göstermek için üç değerli başkan bir aradayız.  Galatasaray'a bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Lokomotiv Moskova  maçında başarılar diliyorum. Kalbimiz ve gönlümüz bu akşam onlarla beraber.  Beşiktaş Kulübünde iki gün önce yeni seçim oldu. Görevine devam eden Fikret  Orman'a ve beraberindeki yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Bu güzel bir  başlangıç. Bu geleneği inşallah daha sonra sırasıyla her iki başkanımızın  davetiyle sürdürürüz. Bugün yemeği birlikte yiyeceğiz. Sonra ise yanımızdaki  Galatasaray Kulübünün tesislerinde Eşref Başkanımızın davetiyle çay ve kahve  içeceğiz."
 
Tevfik Yamantürk ise sözlerine Vefa Küçük'e teşekkür ederek  başlayarak, "Bizden önceki başkanlar bu davetleri gelenek haline getirmişler.  Ülkemizin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içinde rakip  ve dost olduğumuzu unutmadan umarım gelecek nesillere bu dostluğu, beraberliği  emanet edebiliriz." ifadelerini kullandı.
 
Eşref Hamamcıoğlu da organizasyonun önemine dikkat çekerek, "Ülkemizin  birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu zamanda buluştuk. Bu yemeğin üç kulübün  renklerine gönül veren sevdalılarına örnek olmasını diliyorum. Tekrardan Vefa  Küçük'e çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 
 
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Semih Özsoy, organizasyonun devamının  gelmesini dileyerek, "Sahada ve saha dışında birlik ve beraberliğin devam etmesi  için sizin gibi büyük insanların bir araya gelmesi bizi umutlandırdı. İnşallah  bundan sonra daha sık görüşürüz." değerlendirmesinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 15:41
banner230