banner339
banner313

Trabzonspor'da transfer haftası! İşte son durum...

Maddi sıkıntılarla boğuşan ve sezonun sona ermesinin ardından 8 oyuncusuyla yollarını ayıran Trabzonspor, şu ana kadar yalnızca Vahid Amiri'yi kadrosuna kattı. Ligin başlamasına kısa bir süre kalırken transfer çalışmalarını hızlandıran Fırtına, bu hafta içerisinde bombayı patlatmaya hazırlanıyor.

Trabzonspor'da transfer haftası! İşte son durum...
banner401
banner399

Maddi problemler nedeniyle uygun maliyetli isimlere yönelen Karadeniz temsilcisi, ilk olarak Majid Hosseini transferini tamamlamayı hedefliyor.

22 yaşındaki futbolcuyu Trabzon'a getiren ancak kulübü İstiklal'in çıkardığı problemler nedeniyle Hosseini'ye imza attıramayan Trabzonspor, bu hafta içerisinde bu sorunu aşmayı planlıyor. Hosseini de Trabzon'a imza atmak için iki ekip arasındaki problemlerin çözülmesini bekliyor.

DEVREYE RUHANİ GİRDİ

Hatırlanacağı üzere Hosseini'yi göndermek istemeyen İstiklal, transferi engellemek adına 22 yaşındaki futbolcunun pasaportuna el koymuştu. Bu durumun nasıl çözüldüğü ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin'i aradı. Tekin ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle temasa geçti. Bu durum üzerine Trabzonspor ile İstiklal arasındaki görüşmelerde Ruhani'nin devreye girdiği ve transferin bitme noktasına geldiği öğrenildi.

MEXER VE AMBROSE

Karadeniz ekibinin, Amiri ve Hosseini'nin ardından kadrosuna katmak istediği 3. İranlı Morteza Pouraliganji'nin transferinde ise beklenmeyen bir sorun çıktı. 26 yaşındaki futbolcu ilk etapta Bordo- Mavili ekibe sıcak bakarken, İngiltere'den gelen teklif tecrübeli oyuncunun kafasını karıştırdı. İngiltere Premier Lig ekibi Brighton'ın teklifi sonrasında rotasını Ada'ya çeviren Morteza, Trabzonspor'dan önerilen ücretin artırılmasını talep edince görüşmeler askıya alındı.

Fırtına'nın, bu durum sonrasında tekrar Sitoe Mexer ve Efe Ambrose'ye yönelmesi bekleniyor. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:41
banner218