banner158

Soldado varsa sorun yok

İspanyol golcünün 90 dakika oynadığı maçların sadece bir tanesi kaybedildi. Soldado olmadığı zaman zaten arızalı ya da tam oturmamış olan sistem çöküyor. Takım orta sahayı geçemiyor. Orta saha ve ileri uçta pas alışverişi olmuyor. Bulunan pozisyonları değerlendirmekte sıkıntı yaşanıyor.

Soldado varsa sorun yok

Fenerbahçe'nin bu sezon yaşadığı sıkıntıların birçok önemli sebebi var. Bunlardan biri de ileri uçta yaşadığı problem...

Phillip Cocu döneminde neredeyse Soldado'yu hiç kullanmayan sarı-lacivertliler Erwin Koeman ve Ersun Yanal dönemi ile birlikte İspanyol futbolcudan verim almaya başladı. Slimani ve Frey'den farklı olarak daha etkili gol vuruşları olan Soldado'nun ayrıştığı nokta ise adeta oyun kurucu gibi ileri uçta görev yapmasıydı. Attığı gollerin ve yaptığı asistlerin yanısıra oyun zekası ve vücut hareketleri ile arkadaşlarını boşa çıkarıyor, savunmayı düşürüyordu. Bu gibi birçok usta işi özelliğe sahip olan İspanyol futbolcu sahada olduğu zaman takım minimum sorun yaşıyor. Bu durum rakamlara da yansımış durumda.

İspanyol golcünün 90 dakika oynadığı maçların sadece bir tanesi kaybedildi. O da ligin belki de en güçlü takımı olan Başakşehir'e karşı oynanan deplasmandı. Takım orada da geri dönüşe çok yaklaşsa da başaramamıştı.

İşte rakamlar
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 10:21

banner192