banner339
banner313

Mustafa Reşit Akçay: ''En iyisini yapmaya çalışıyoruz''

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Steaua Bükreş ekibiyle yapacakları maç için oyuncularına güvendiğini söyledi.

Mustafa Reşit Akçay: ''En iyisini yapmaya çalışıyoruz''
banner401
banner399

Karşılaşmanın oynanacağı Osmanlı Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Akçay, heyecanlı olduklarını dile getirerek, "Rakibimiz Romanya'nın en güçlü takımı. Şu an liglerinde lider olmaları ve Manchester City'ye elenmesi gücünü gösteriyor. Yarın evimizde çok güçlü bir müsabaka oynanacağız. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularıma güveniyorum. Kaptanlarımın öz güveni yüksek açıklamaları beni yarınki maç için umutlandırdı." diye konuştu.

Osmanlıspor'un kaptanlarından Numan Çürüksu da gruplara kalmanın küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu ifade etti. Gruplara kalmak için yüksek konsantrasyon gerektiğine işaret eden Numan, "İyi rakiplerin karşılaşacağı sert bir maç olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kaptanlardan Erdal Kılıçaslan da zor bir süreçten geçerek bu noktalara geldiklerini söyledi. Rakibin güçlü olduğunu ve her sene Avrupa arenasında yer aldığını dile getiren Erdal, "Yarın yeterince mücadele edip istediğimiz sonucu almaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Reghecampf: ''Buradan olumlu bir sonuçla ayrılmak istiyoruz'' 
Steaua Bükreş Teknik Direktörü Laurentiu Reghecampf ise Avrupa Ligi'nde yarın çok önemli ve zor bir maça çıkacaklarını söyledi.

Osmanlıspor'un Avrupa'da tecrübesi olmamasına rağmen iyi işler başardığını ve bireysel olarak iyi futbolculara sahip olduğunu dile getiren Reghecampf, "Biz Avrupa Ligi'nde tecrübeliyiz. Oyucularımız da bunun farkında. Oyuncularımız maça hazır. Buradan olumlu bir sonuçla ayrılmak istiyoruz." diye konuştu.

Oyuncularını motive etmekte zorluk çekmediğini belirten Reghecampf, şunları kaydetti:

"Eleme turlarında da bunları gördük. Takımımda birçok oyuncunun Avrupa kupalarında tecrübesi var. Umarım futbolcularım oyundan zevk alır ve kendilerini fazla germeden bu maçtan iyi sonuç alır. Osmanlıspor, ilk defa Avrupa Ligi'nde mücadele edecek. Yeni bir şey onlar için. Takım olarak biz bunun avantajını kullanmaya çalışacağız."

Reghecampf, Osmanlıspor'un favori görülmesine ilişkin soruyu, "Ben bu soruyu maçtan sonra cevaplayabilirim. Gruptan çıktıktan sonra benim için favori önemli değil. " şeklinde yanıtladı.

Bir dönem Trabzonspor forması da giyen Steaua Bükreş oyuncusu Alexandru Bourceanu da önemli bir maç için geldiklerini belirterek "Burada Osmanlıspor ile belki de ikicilik mücadelesi vereceğiz. Yarınki maçı kazanan bu gruptan çıkmak için önemli bir avantaj elde edecek." dedi.

Bourceanu, Osmanlıspor forması giyen vatandaşı Raul Rusescu hakkında ise "İyi bir oyuncu, kolay gol atıyor. Umarım yarın bunu yapmaz." değerlendirmesini yaptı.

Bu arada takımlar, Osmanlı Stadı'nda yaptıkları antrenmanlarla müsabakanın hazırlıklarını tamamladı.

Eurosport

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 21:19
banner218