banner158

KPSS soruları ve cevapları yayımlandı! ÖSYM soru ve cevapları sorgulama

Geçen pazar on binlerce kişi KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) gerçekleşti. Adaylar ısrarla soru ve cevaplara ulaşmaya çalıştı. ÖSYM 2 günlük aranın ardından soru ve cevapları erişime açtı. KPSS soru ve cevapları incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

KPSS soruları ve cevapları yayımlandı! ÖSYM soru ve cevapları sorgulama
banner152


Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturumları 14 Temmuz Pazar günü gerçekleşti. Daha önceki deneyimlere göre soru ve cevaplar 2 gün sonra açıklanıyordu. Bu nedenle on binlerin gözü kulağı ÖSYM'deydi. Kurum beklentileri boşa çıkarmadı ve soru ve cevapları yayımladı.

ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

"2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 18:12