banner158
banner218

Hikmet Karaman'dan Galatasaray açıklaması

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Galatasaray maçında alacakları puan veya puanlarla alt sıralardan uzaklaşmak istediklerini söyledi.

Hikmet Karaman'dan Galatasaray açıklaması
banner216

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasındaki Galatasaray mücadelesinin  hazırlıklarını kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idmanla sürdüren  Kayserispor'da teknik direktör Hikmen Karaman, basın mensuplarına açıklamasında,  iki gündür ekip olarak hem geride kalan MKE Ankaragücü maçının hem de bu hafta  oynayacakları Galatasaray mücadelesinin analizini yaptıklarını belirtti.
 
Bahane üretmeden hatalardan ders çıkarıldığı zaman her alanda gelişim  sağlanabileceğini ifade eden Karaman, şunları kaydetti:
 
"Bugün bir toplantı yaptık. Oynadığımız maçın analizini yaptık. İki  gündür hazırlanıyoruz. Yaklaşık 7 saatlik bir analiz hazırladık. Bunu 30-35  dakikaya indirdik. Kendimiz dahil herkesi görüyoruz. Yaptığımız hataları,  yediğimiz golü görüyoruz. Daha iyi nasıl olabiliriz, onu görüyoruz. Biz de  kaybettiğimiz maçlardan sonra eve geçince, 90 dakikayı kısım kısım ayıklayıp,  hatalar bulmaya çalışıyoruz ama önemli olan, 'Biz ne yaptık?' diyebilmek. Olaya  buradan baktığımız zaman gelişimi sağlarız. 'Hakem penaltımızı vermedi.' dersek,  bu sefer oyuncu da yapacağı işi unutuyor. Galatasaray maçına gelecek olursak, zor  bir karşılaşma. Onlar şampiyonluğa oynuyor, Beşiktaş ikinciliğe oynuyor. Biz de  36 puandayız. Matematiksel olarak alt sıralardan kurtulmuş değiliz. Böyle bir  ortam var.  Galatasaray iyi bir takım ama biz de çıkıp oynayacağız, mücadele  ortaya koyacağız. Şiddetle matematiksel olarak alt taraftan kurtulmak istiyoruz."
 
Antrenman
 
Kulüp tesislerinde teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde  gerçekleştirilen antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.
 
Koordinasyon, denge, hız ve dar alanda kontrol pas çalışmalarıyla  devam eden idman, yarı sahada çift kale maçla tamamlandı.
 
  
 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:59