banner158

Hesaplar karıştı! Üçlü averajla şampiyon...

Spor Toto Süper Lig'de Başakşehir'in Göztepe'ye karşı aldığı şok yenilgi, şampiyonluk hesaplarını altüst etti. Siyah-beyazlılar Ankaragücü'nü yenerek maç fazlasıyla Galatasaray'ı yakaladı ve 59 puan oldu. İkinci Galatasaray'ın yanı sıra, ligin ortalarında zirveden uzaklaşan Beşiktaş üçlü averaj hesabı yapıyor...

Hesaplar karıştı! Üçlü averajla şampiyon...

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı kızıştı. Medipol Başakşehir'in evinde Göztepe'ye 2-0 yenilmesinin ardından Galatasaray kazanması halinde puanı eşitleyecek.

Beşiktaş ise Ankaragücü'nü yenerek farkı 3'e indirdi. Galatasaraylılar ikili averaj hesapları yaparken, Beşiktaş'ın da devreye girmesiyle üçlü averaj hesapları yapılmaya başlandı.

Galatasaray bu hafta Konyaspor'u yenmesi halinde liderlik koltuğuna oturacak. Galatasaray'ın 31. haftada sahasında oynayacağı Beşiktaş maçı ve 33. haftada oynayacağı Başakşehir maçları ligin düğümünü çözecek mücadeleler olarak dikkat çekiyor.

Beşiktaş'ın Galatasaray deplasmanından kazanarak dönmesi üçlü averaj hesaplarına daha çok kafa yorulması anlamına da gelecek.

İŞTE KURAL VE 3 TAKIM İÇİN İHTİMALLER

Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;

1. Bu takımların birbirleriye oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.)

2. Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.

3. Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I. bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır. (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

4. Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır. Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.

banner195

5. Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

6. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

Galatasaray Başakşehir'i yenerse, Beşiktaş da Galatasaray'ı yenerse üçlü averaj devreye girecek ve şampiyon Beşiktaş olacak.

GALATASARAY - BAŞAKŞEHİR İKİLİ AVERAJDA KİM ÖNDE?

Ligin ilk yarısında Başakşehir'in sahasında oynanan maç 1-1'lik eşitlikle sona ermişti. Galatasaray kendi evindeki maçta 0-0 veya her türlü galibiyeti alması halinde ikili averajda rakibine üstünlük sağlayacak. Eğer bu maç da 1-1 biterse iki takım arasındaki genel averaja bakılacak.

GALATASARAY - BEŞİKTAŞ İKİLİ AVERAJDA KİM ÖNDE?

İlk yarıdaki mücadeleyi Beşiktaş sahasında 1-0 kazandı. Galatasaray'ın ikili averajda geriye düşmemesi için en az 1-0'lık skorla yenmesi gerekiyor. Öne geçmesi için de en az 2 farkla kazanması gerekiyor.

BAŞAKŞEHİR BEŞİKTAŞ İKİLİ AVERAJDA KİM ÖNDE?

Ligin ilk yarısındaki maçı Başakşehir 1-0 kazanmıştı. İkinci maçı ise Beşiktaş 2-1 kazandı. Ancak deplasmanda gol atan Başakşehir, ikili averajda rakibinin önünde bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 13:50
banner192
banner199