banner158

FIAT Torino, İtalya Ligi'nden ihraç edildi!

İtalya Ligi LegaBasket'te A Kulüpler Kurulu, lig ekiplerinden FIAT Torino'nun ligden ihraç edilmesi konusunda karar aldı.

FIAT Torino, İtalya Ligi'nden ihraç edildi!
banner152

Torino, geçtiğimiz günlerde Dmitry Gerasimenko'nun sahibi olduğu bir grup tarafından satın alınmıştı. Gerasimenko, Cantu'nun satıldığı Şubat 2019 tarihine kadar Cantu'nun sahibiydi.

Yapılan basın açıklamasında bir kişinin eski takımında sebep olduğu borçlar göz önünde bulundurulmaksızın ve aynı sezonda başka bir Serie A takımından hisse alamayacağı belirtildi.

LegaBasket‘ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Serie A Basketbol Ligi Kurulu, Auxilium Pallacanestro Torino kulübünün LBA'den ihracını onayladı. Şubat 2019 tarihine kadar Basketball Cantu'nun sahibi olan Dmitry Gerasimenko'nun Torino kulübünü satın alması sonrası kulüpte yeni kuruluş yapısının devreye girmesiyle ligde ortaya çıkan devamlılık sorunu üzerine bu karar alınmıştır.

Bu kararı alırken kulüpler, ligin amaçları doğrultusunda, bir kişinin aynı sezonda başka bir üyeye karşı borçsuzluk durumu göz önünde bulundurulmadan bir kulübün sosyal yapısını üstlenemeyecek olmasını değerlendirmiştir.

Karar, söz konusu kulübün Serie A'da katılımıyla ilgili tedbirlerin alınması için İtalya Basketbol Federasyonu'na gönderilecektir."

EuroHoops

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 14:49