banner339
banner274

Fenerbahçe'nin son gözdesi: Halil İbrahim Dervişoğlu

Forvet sıkıntısı için ilaç gibi öneri Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Dick Advocaat'tan geldi. Hollandalı çalıştırıcı, eski öğrencisi Halil İbrahim Dervişoğlu'na kefil oldu. Stili ile Fernandao'ya benzetilen 18 yaşındaki golcü için tek engel ise babası.

Fenerbahçe'nin son gözdesi: Halil İbrahim Dervişoğlu
banner401
banner399

Fenerbahçe yönetimi, forvet bölgesinde yaşanan sıkıntıyı bertaraf etmek için çalışıyor. Yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen en iyisini yapmaya çalışan sarı-lacivertlilerin imdadına eski hocası Dick Advocaat yetişti… Hollandalı çalıştırıcı eski takımı Sparta Rotterdam'da forma giyen ve bu sezon A Takım'a yükseltilen Halil İbrahim Dervişoğlu'nun Fenerbahçe için faydalı olacağı konusunda referans verdi, "Halil'i alırsanız gelecek kaygınız olmaz" dedi.

GEÇEN SEZON 26 MAÇTA 21 GOL ATTI

Stili ile Fenerbahçe'nin sezon başında Suudi Arabistan'a sattığı Brezilyalı Fernandao'ya benzetilen 18 yaşındaki oyuncunun daha hızlı olduğuna da vurgu yapıldı. Geçen sezon genç takımda 26 maçta 21 gollük performansla dikkat çeken Halil'in, sarı-lacivertlilere 500 bin Euro'ya mal olacağı bildirildi. Bu transfer için ilk temaslarını kuran Fenerbahçe, oyuncuyu ve kulübünü ikna etti ancak baba engeline takıldı. Genç oyuncunun babası, 18 yaşındaki oğlunun Türkiye'ye gelmesine soğuk bakarken, Sportif Direktör Comolli'nin bu sorunu çözmeye çalıştığı öğrenildi.

(Sabah)

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 10:23
banner218