banner116
banner92

Fenerbahçe'den CAS'a Ayrıntılı İtiraz

Fenerbahçe, Eskişehirspor maçı hazırlıklarına bir günlük aranın ardından başladı.

Fenerbahçe'den CAS'a Ayrıntılı İtiraz
banner94
banner26

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında 18 Ocak Pazartesi günü deplasmanda Eskişehirspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını, bir günlük iznin ardından sürdürdü.

Teknik direktör Vitor Pereira yönetiminde, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde gerçekleştirilen basına kapalı antrenmanda futbolcuların, pas organizasyonları, çift kale maç ve bireysel çalışmalar yaptığı bildirildi.

İzinli olan Bruno Alves'in katılmadığı antrenmanda, Diego Ribas'ın özel program dahilinde çalıştığı, Raul Meireles, Abdoulaye Ba ve Ertuğrul Taşkıran'a tedavi ve takımdan ayrı program uygulandığı kaydedildi. 

Fenerbahçe, Eskişehirspor maçı hazırlıklarını 17 Ocak Pazar günü yapacağı antrenmanla tamamlayacak.

CAS'a yapılan başvuru

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor'la ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı başvurunun ardından, kurula ayrıntılı itirazını iletti.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "UEFA Temyiz Kurulunun başvurumuzun reddine ilişkin kararına, İsviçre'de bulunan Spor Tahkim Mahkemesine yapılmış olan ön itiraza ilişkin hukuk kurulumuz tarafından hazırlanan ayrıntılı itirazımız bugün itibariyle CAS'a iletilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Şike davasına konu olan 2010-2011 sezonunda, Trabzonspor'un 3 maçta teşvik girişiminde bulunduğuna yönelik olarak UEFA'ya başvuran ancak UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulundan ret alan Fenerbahçe'ye, UEFA Temyiz Kurulundan da olumsuz cevap gelmiş, sarı-lacivertliler bu karar üzerine CAS'a başvurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 16:51
banner118