banner158

Erzurumspor'da transferlere "kara kış" engeli

üyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Mevlüt Doğan, "Süper Lig'e yeni çıkmış bir kulüp olarak iklim zorluğundan, şehrimizde sosyal hayatın çok olmamasından ve futbolcuların ailelerini ikna edemediğimizden futbolcuları şehrimize getirmek zor oluyor." dedi.

Erzurumspor'da transferlere
banner192

Mavi-beyazlı ekibin yönetimi ve teknik heyeti, Palandöken Dağı'ndaki  bir kafede kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Başkan Mevlüt Doğan, yaptığı açıklamada, bir süre önce yollarını  ayırdıkları Mert Nobre ve Burhan Eşer ile ilgili yanlış şeylerin konuşulduğunu  söyledi.
 
"Bir futbolcu kulüpten para istiyor diye kovulmaz." diyen Doğan, şöyle  konuştu:
 
"Bu tür şeylere itibar etmemenizi rica ediyorum. Süper Lig'e yeni  çıkmış bir kulüp olarak iklim zorluğundan, şehrimizde sosyal hayatın çok  olmamasından ve futbolcuların ailelerini ikna edemediğimizden futbolcuları  şehrimize getirmek zor oluyor. Bu nedenle futbolcu bize geldiğinde, değerinden  daha çok para istiyor. Transferlerle alakalı bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Sosyal  medyada bazı şeyler yazılıp çiziliyor. Her türlü eleştiriye açığız ama şahsımıza  ve yönetim kurulumuza hakaret edildiği zaman her türlü hukuki işlemi yapacağız ve  yapmaya devam edeceğiz."
 
Doğan, taraftarların kendilerine güvenmesini isteyerek iyi bir takım  kuracaklarını sözlerine ekledi.
 
Teknik direktör Altıparmak: "Erzurum zor bir yer, alışmak zor"
Teknik direktör Mehmet Altıparmak ise geçen yıl geldiğinde takımın  durumunun iyi olmadığını ifade etti.
 
Çok iyi birlik ve beraberlik yakalayarak takımı şampiyon yaptıklarını  vurgulayan Altıparmak, "Bu şampiyonluğu da 'ben yaptım, o yaptı' diye bir şey  olamaz, hep birlikte şampiyon yaptık. Dünyada eşi benzeri olmayan bir şampiyonluk  oldu. Yeni sezona hazırlanırken herkesin istekleri var. Buraya getirdiğimiz  oyuncular, bize çok katkı sunacağını düşündüğümüz futbolculardır ama takdir  edersiniz ki Erzurum zor bir yer, alışmak çok zor. Antrenman döneminde çok yoğun  çalıştık ve devam ediyoruz. Bizim için hazırlık maçları ölçü değil, lig önemli."  diye konuştu.
 
Tek amaçlarının Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un başarısı olduğunu  belirten Altıparmak, başarıyı yakalamak için gece gündüz çalıştıklarını anlattı.
 
"Erzurum cehennemini herkes yaşayacak"
 
Takımı Spor Toto Süper Lig'e hep beraber çıkardıklarını vurgulayan  Altıparmak, şunları kaydetti:
 
"Beşiktaş buraya gelecek, artık bunun hazzını yaşayalım. Burada geçen  sene oluşan birlik ve beraberliği hep beraber yakalamamız lazım. Ben gazetelere  beyanat verdim, 'Erzurum cehennemini herkes yaşayacak.' dedim. Ben bunu söylerken  taraftara, herkese güvenerek söylüyorum. Ben çok yerde hocalık yaptım, bu kadar  oyuna müdahale eden taraftar 3 büyüklerden başka yoktur. Burası gerçekten bir  deplasman ve bunu biz herkese yaşatacağız. Bunu yaparken hep beraber yapmamız  lazım. Bu lig zor bir lig, diğer liglere benzemez. Bizler az konuşacağız, çok  çalışacağız. Tüm Erzurum'a layık takım olacağız."
 
Kulübün asbaşkanı Ünsal Kıraç da takımın üst üste lig atlayarak büyük  başarıyla Süper Lig'e yükseldiğine işaret etti.
 
 
Süper Lig'de kalıcı olmayı hedeflediklerini belirten Kıraç, "Erzurum  deplasmanı hiç de kolay bir deplasman olmayacak. Süper Lig'e demir atacağız.  Erzurumspor Süper Lig'de kolay lokma olmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:36
banner184