banner339
banner313

Ergin Ataman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a EuroLeague daveti

CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında konuk olan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, 17 Mayıs'ta İspanya'da gerçekleşecek olan Fenerbahçe-Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague 2019 Final Four maçına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve tüm siyasi liderleri davet etti. Ataman, "Ülkemizde sadece sıkıntıların olmadığını güzel olayların da yaşandığını göstermeli ve orada gövde gösterisi yapmalıyız" diyerek çağrıda bulundu.

Ergin Ataman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a EuroLeague daveti
banner475

CNN TÜRK'te Hakan Çelik'e konuşan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, "Türkiye'nin tanıtımına maazzam bir katkı veriyoruz. İspanya'daki salon 15-16 bin kişilik bir salon. Orada yarıdan fazla Türk olacak. Tabii ki çoğunluğu Fenerbahçeli taraftarlar olacak. Onlar oraya gelemeye alışkınlar. Önceden biletlerini alıyorlar ama bizim de 1-2 bin taraftarımız olacak. Yani 7-8 bin Türk olacak. Spora destek veren, basketbolu seven Sayın Cumhurbaşkanımızı da diğer siyasi parti liderlerimizi de orada görebilsek. Ben buradan kendisini davet ediyorum. Spor bakanımız zaten bizimle olacağını söyledi. Orada bir gövde gösterisi yapalım. Türkiye sadece dışarıdan gösterildiği gibi sürekli kaotik ortamlar yaşayan bir ülke değil. Evet sorunlarımız var ama her ülkenin sorunları var. Bizim güzel olaylarımız da var" ifadelerini kullandı.

Seyircilerden de büyük bir talep olduğunu ve şimdiden uçuşlarda yerlerin dolduğunu dile getiren Ataman, THY'ye de ek sefer çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 12:29
banner218