banner339
banner313

Cenk Tosun'a rekor teklif!

Bu sezon ortaya koyduğu performansla hem Beşiktaş'ı sırtlayan, hem de kariyerini biraz daha parlatan milli oyuncuya teklif yağıyor.

Cenk Tosun'a rekor teklif!
banner401
banner427


Siyah-beyazlı forma altında gol krallığına koşan Cenk Tosun’u iki İngiliz kulübü; West Ham ile Norwich City yakın takibe alsa da özellikle Çin kulüplerinin devre arasında önerdiği astronomik rakamlar dudak uçuklattı. 25 yaşındaki yıldız için yıllık 8 milyon euroya çıkıldı, Beşiktaş’a ise 20 milyon euro önerildi. Yönetim, Cenk’i  kaybetmek istemedi, “sezon sonu gelin” mesajını verdi.
 
Beşiktaş ile bu sezon yıldızını yeniden parlatan Cenk Tosun’un kısmeti de açıldı. Milli oyuncu, uzun süredir İngiliz kulüplerinin radarında olsa da Çinliler’in de transfer için kesenin ağızını açtığı öğrenildi.Cenk Tosun’u öncelikle Slaven Bilic’in yoğun takibi dikkat çekiyor. Bleacher Report’ta bir köşe yazısı kaleme alan Dean Jones, Bilic’in Beşiktaş’tan eski öğrencisi Cenk için scout ekibi görevlendirdiğini ifade etti. West Ham’ın direkt forvet oynayabilecek bir oyuncunun eksikliğini yaşadığı ve 25 yaşındaki yıldızın takibe alındığı aktarıldı. Buna göre West Ham menajeri Slaven Bilic, ihtiyacı olan forvet tipinin Cenk Tosun olduğunu kararlaştırdığı kaydedildi.
 
Bilic iyi tanıyor
 
Hırvat çalıştırının milli futbolcuyu çok iyi tanıdığı vurgulanırken, transfer yarışının başlayacağı bildirildi. Zira İngiltere’de Norwich City’nin de Cenk Tosun için ilgili olduğu belirtildi. Norwich City yetkilileri birkaç kez İstanbul’a gelerek milli oyuncuyu izlemiş, olumlu rapor hazırlamıştı.Cenk Tosun’a asıl ciddi teklif Çinliler’den geldi. Devre arası Beşiktaş’ın kapısını çalan Çin kulüplerinin bonservis ücreti için 20 milyon euroya kadar çıktığı, Cenk’e de  yıllık 8 milyon euro önerdikleri ortaya çıktı.
 
Gitmeyi düşünüyor
 
Siyah-beyazlı yönetim, hem UEFA Avrupa Ligi, hem de lig şampiyonluğu nedeniyle Cenk’i sezon ortasında göndermeyeceğini belirtirken, Çinliler’e “sezon sonunda gelin” mesajını verdi. 
 
Milli oyuncunun, İngiltere’de oynamayı çok istediği ancak Çin’den gelen astronomik teklifi de ciddi ciddi düşünmeye başladığı öğrenildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 09:07
banner218