banner339
banner274

Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-devlet MHRS aşı randevusu nasıl alınır?

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı tüm çalışanlar için Kovid-19 aşı randevusu açılacağını bildirdi. Bu son dakika gelişmesinin ardından 'Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-devlet MHRS aşı randevusu nasıl alınır?' sorularının yanıtı merak konusu oldu.

Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-devlet MHRS aşı randevusu nasıl alınır?
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika aşı açıklaması geldi. Bakan Koca, soAşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-devlet MHRS aşı randevusu nasıl alınır?syal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İşçi ve memurların tamamı için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın ilk işimiz aşı randevusu almak olsun." ifadelerini kullandı.

Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? e-devlet MHRS aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu alacak olan kişiler kendilerine sunulan Biontech ve Sinovac seçeneklerinden birilerini tercih edebiliyorlar. Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabız.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler ise ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı'nı arayarak bilgi edinebilir.
banner218