banner339
banner313

Ali Koç: Aziz Yıldırım aday olsaydı yine aday olurdum

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 25-26 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesinden gündeme dair açıklamalarda bulundu

Ali Koç: Aziz Yıldırım aday olsaydı yine aday olurdum
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 25-26 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesinden gündeme dair açıklamalarda bulundu.

'Bir sezonu daha seyircisiz geçiremeyiz'

Ali Koç, "Sağlığımız iyi, Kovid'i atlattık. Nisan ayında olmuştum ama atlattım. Pandemi sürecinde geçen yaz da umut verici durumdaydık. Ancak konfor alanları genişledi ve önlemleri daha az ciddiye aldık. İnşallah bu yaz bunu yaşamayız. Henüz aşı olamadım. Yakın zamanda Covid oldum çünkü. Herkesi aşı olmaya ve rehavete kapılmamaya rica ediyorum. Bir sezonu daha seyircisiz geçiremeyiz" 

'İlk sene köklü değişim yapmamak lazımdı'

"Bizi sıkıntıya sokan ve zaman kaybına uğratan ilk yılımızda hiç beklemediğimiz gelişmelerle karşılaşmak oldu. Yaptığım en yanlış tercihlerden biri futbol anlamında köklü değişim. Belki ilk sene yapmamak lazımdı"

"Beşiktaş Kadın futbol takımını tebrik ediyorum. Çok güzel bir sistem kurdular. Çok güzel sponsorlukla götürdüler. Sponsorluklara uygun bir alan. Kadınlara hitap eden markalar var. Yönetilebilir bütçeler. Kadın futbolda bizi bekleyen bir karar var. O karar, birinci ligde bir takımla mı iş birliği yapıp oradan başlamak, yoksa Beşiktaş'ın yaptığı gibi 3. ligden başlayıp adım adım adım gitmek mi? 
"HİÇBİR KULÜPLE SIKINTIMIZ YOK"
Bizim hiçbir kulüple sıkıntımız yok. Geçmişteki etkenlerden kulüplerin kafa kafaya gelmesine rağmen Trabzonspor'la da iyi ilişkilerimiz var. Bizim dostluk elimiz her zaman bakidir. 
"YABANCI KURALI TEK BAŞINA BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ"
Altyapıda hoca yok, tesis yok, sabır yok. Yabancı kuralıyla tek başına hiçbir şey değiştirmez. Kriter getirin. Son durak kontratlar yapmayalım. Bizde şöyle bir yanlış var. Biz de yaptık. Bonservis vermeyelim ama oyuncuya 2.5 milyon euro verip yollayamıyorsun. Tesis, hoca, teşvik, yabancı transferde kriterler getirirseniz tamam. Biz Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir akademi kurmak istiyoruz."
banner218