banner158
banner218

Abdülkadir Ömür'ün Barcelona hayali

Trabzonspor'un genç futbolcusu Abdülkadir Ömür, kendisini daha çok İspanya Ligi'ne uygun gördüğünü, Barcelona forması giymek istediğini söyledi.

Abdülkadir Ömür'ün Barcelona hayali
banner216

Abdülkadir Ömür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birçok olumsuzluğa  karşın ligde iyi bir konumda olduklarını, son haftaya kadar toplayabilecekleri  kadar puan toplayarak sezonu en iyi şekilde bitirmek istediklerini belirtti.
 
Trabzonspor'un uzun zamandır Avrupa kupalarına katılamadığını ifade  eden 19 yaşındaki futbolcu, "Biz de takım içinde, toplantılarda sürekli bunu  konuşuyoruz. Hedefimiz Avrupa'ya gitmek. Orada oynamak, başarılar sağlamak  istiyoruz. Trabzonspor'un layık olduğu yer orası. Trabzonspor'un hak ettiği  başarılar oradan başlayacaktır." dedi.
 
"Şampiyonluk hayali ile yaşıyoruz"
Abdülkadir Ömür, Trabzonspor forması altında şampiyonluk yaşamak  istediğine dikkati çekerek, "Şampiyonluğun hayalini kuruyoruz, inşallah o günleri  görürüz. Şampiyonluk yaşamak çok büyük başarı olur. Bu hayalle yaşıyoruz.  İnşallah o günleri yaşarız. Allah nasip ederse şampiyonluğu bu kulüp de biz de  görürüz. O hissiyatları biz de görürüz. Nasıl bir his olur, tarif edemem." diye  konuştu.
 
Henüz futbol hayatının başında olduğunu anlatan Abdülkadir, geleceğine  ilişkin şu ifadeleri kullandı:
 
"Herkesin hayali vardır. Ben bu takımın altyapısından çıktım,  taraftarıyım, burada başarılar elde etmek istiyorum. Bir hayalim de Avrupa'da  oynayabilmek. Kulüp ne düşünür, transfer sezonu ne olur, bilemeyiz. Burada  kaldığımız sürece en iyi şekilde bu formaya layık olabilmek için elimizden gelen  her şeyi yapacağız. Hayalimiz Avrupa'da Trabzonsporlu Abdülkadir olarak futbol  oynayabilmek."
 
"Lig seçme şansımız yok"
Abdülkadir Ömür, "Daha çok İspanya Ligi'ne uygun olduğumu düşünüyorum  ama kesinlikle bizim gibi futbolcuların lig seçme şansı yok. Her lig ayrı bir  zevk, ayrı önem taşıyor. İspanya, İngiltere, İtalya ligi nereye nasibimiz düşürse  biz oraya gideriz. Nereden teklif gelirse nereye kendimizi uygun görürsek  transfer döneminde oturup istişare yapabiliriz." dedi.
 
"Türk Messi" lakabıyla anılan Abdülkadir, Lionel Messi'nin forma  giydiği Barcelona'ya forma renklerinden dolayı da sempati duyduğunu aktararak,  "Arda ağabey, Rüştü ağabeyden sonra oraya gitti. Bize de nasip olur inşallah  oraya gidebilmek. Hayal edebiliyorsak başarabileceğimiz anlamına gelebiliyor.  İnşallah çok çalışırsak Allah oraya gidebilmeyi nasip eder." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Genç futbolcu, altyapıdan kendilerinden önce de iyi futbolcular  çıktığını kaydederek, "Karadeniz'de cennet gibi bir yerde yaşıyoruz. İnsanların  tatile geldiği, yeşilliğin bol olduğu yer. Psikolojik olarak bizim gibi  insanların futbolunu etkilediği şeylerden biri bu. İnşallah böyle oyuncular  çıkmaya devam eder. Ben çok daha iyi futbolcular çıkacağına inanıyorum." şeklinde  konuştu.
 
Trabzon halkının çok meraklı olduğunu söyleyen Abdülkadir Ömür,  sözlerini şöyle tamamladı:
"Bizi çok seviyorlar. Gördüklerinde fotoğraf çektirip muhabbet etmek  istiyorlar. Bize akıl vermek istiyorlar, onları dinliyoruz. Çok mutlu oluyorlar  kendileriyle konuşurken. Bu yıl inanılmaz destek oldular. Her zaman stadı  doldurdular, inşallah onlara layık şekilde ligi bitirebiliriz, onların karşısına  daha iyi çıkabiliriz."
 
  
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 11:55