banner339
banner274

20. Avrupa Gençler Paletli Yüzme Şampiyonası açılış töreni gerçekleştirildi

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından organize edilen 20. Avrupa Gençler Paletli Yüzme Şampiyonası'nın açılış töreni yapıldı.

20. Avrupa Gençler Paletli Yüzme Şampiyonası açılış töreni gerçekleştirildi
banner401
banner399

Beylikdüzü'ndeki Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda başlayan ve 17 ülke sporcularının katıldığı yürüyüş Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde son buldu.

Açılış törenine Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Şamil Aktaş, Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Spor Komitesi Başkanı Ilias Xiarchos, CMAS Paletli Yüzme Teknik Komisyon Başkanı Michel Gaunard, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz katıldı.

İstanbul'a yakışan bir organizasyon olacağını dile getiren TSSF Asbaşkanı Aktaş, "Şampiyonaya katılan tüm sporculara ve özellikle milli sporculara yürekten başarılar diliyorum. Antrenörler ve sporcuların yarışlarda hayallerinin gerçekleşmesini dilerim. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

CMAS Spor Komitesi Başkanı Xiarchos ise "İstanbul, medeniyetlerin buluştuğu bir yer. Burada mücadele edecek isimler geleceğin sporcuları olacak. Bu yüzücüleri seyretme imkanımız olacak. Çok iyi yarışlar izleyeceğimizden eminim. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Katılan sporculara başarılar diliyorum. En iyi sonuç onların olsun." ifadelerini kullandı.

Yarın başlayacak ve 3 Ağustos Cuma sona erecek şampiyonada 17 ülkeden toplam 194 sporcu mücadele edecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 21:15
banner218