Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında şikayetçi: Geri çekilmesem bıçak boğazıma gelirdi Cengiz Kurtoğlu'nun darp davasında şikayetçi: Geri çekilmesem bıçak boğazıma gelirdi

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonrasında ilgi odağı olan Halil Taşdemir'in hayatı yine sosyal medyada gördüğü bir cümle sonrasında tamamen değişti. İnternette karşısına çıkan 55-60'lı yaşlarında bir adamın paylaşımından etkilenen Taşdemir, o günden sonra bir daha hayatının eskisi gibi olmadığını söylüyor.

AYLIK GİDERİ SADECE 3 BİN TL!

Ev hayatından tamamen uzaklaşan ve 3 yıldır düzenli olarak karavanda yaşayan Halil Taşdemir, aylık harcamalarının yok denecek kadar az olduğunu söyleyerek aylık gider masrafının 2 bin 500- 3 bin TL'yi geçmediğini dile getirdi ve duyan herkesi adeta şaşırttı.

"HAYATIMI KENDİ İSTEĞİME GÖRE ŞEKİLLENDİRİYORUM"

2020 yılında yani tam 3 yıl önce karavanını 90.000 TL' ye kurduğunu söyleyen Taşdemir, karavanların şimdiki piyasa değerinin 400-500 bin TL civarında olduğunu söylüyor. Karavan fiyatlarındaki artışı günden güne bu yaşama ilgili duyulmasından kaynaklı olduğunu vurguluyor.

Karavanda yaşamanın pek çok artısı olduğunu dile getiren Halil Taşdemir, "Kira derdim yok. Dilediğim yere karavanı ücretsiz park edip keyfini sürebiliyorum. Elektrik, su gibi masraflarım yok. Konfor alanımı tamamen kendi istediğime göre şekillendiriyorum" dedi.

"KARAVANDA YAŞAM İSRAFA İZİN VERMEZ"

Karavanda yaşamanın avantajları olduğu kadar bir çok zorluğu olduğuna da değinen Taşdemir, "Güneş olmadığında elektriği idareli, kısıtlı kullanmam gerekebiliyor. Suyu da idareli kullanmak gerekiyor. Karavan' da yaşamak israfa izin vermez." dedi.

"EV ALMAKTANSA KARAVAN ALIN"

Kendisine ait bir giyim mağazası olan ve geçiminin çoğunu buradan sağlayan Taşdemir, ev almaktansa bir karavan sahibi olmanın daha mantıklı olduğunu söylüyor.

"Ev almaktansa karavan alınmasını tavsiye ederim. Karavanda yaşamak kesinlikle insanın hayatına renk katıyor. Ayrıca çok fazla gideriniz olmuyor. Bu çok güzel bir şey. Tam anlamıyla özgürlüğünüzün tadını çıkarıyorsunuz. Farklı insanlar ve arkadaşlar ediniyorsunuz. Dünyayı gezebilmek müthiş bir şey" dedi.

HER AY DÜZENLİ OLARAK 1 ÜLKE GEZİYOR

Karavanda1adam ismiyle sık sık sosyal medyada karşınıza çıkabilecek olan Taşdemir, her ay düzenli olarak bir ülkeyi geziyorum, keşfediyorum. Gezgin olmak harika bir duygu. Gezgin olmaya karar verdiğim gün kendime "karavanda1adam" ismini taktım. Bunu arkadaşlarımla birlikte bulduk. Tam 3 yıldır da hayatımı, gezdiğin ülkeleri aralıksız olarak sosyal medya hesabımdan paylaşıyorum" dedi. DHA