Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında soruları yanıtlıyor. Bakan Özer, yeni öğretmen atamalarına ilişkin soruya "Hiçbir yıl yok ki son 20 yılda öğretmen ataması olmasın. Mutlaka yeni öğretmen istihdamları da olacak. Bakanlığın değişen politikaları, önceliklerine göre dağılımı değişen öğretmen atamaları gerçekleştirilecek" dedi.

Dünya bu iddia ile çalkalanıyor: Tek kelime ile kâbus senaryosu! Dünya bu iddia ile çalkalanıyor: Tek kelime ile kâbus senaryosu!
İşte Milli Eğitim Bakanı Özer'in açıklamalarından öne çıkanlar...

Pandeminin panzehiri gibi süreç başladı. Okullar, eğitimde fırsat eşitliğinin, eşitsizliğinin minimize edildiği yerler. 4 tane farklı yaz kursu açtık. Çok nitelikle laboratuvarlarımız var. Laboratuvarlar yazın kapalı kalıyordu. İlk kez matematik ve yabancı dille ilgili 12 sınıfa kadar yaz kursu açtık. Bize gelen en büyük şikayet yaz okullarının kısa olması. Sınav kaygısı da yok, asıl olan onların eksikliklerini telafi edebilmek. Çok verimli geçti, bundan sonra da yaz okullarına devam edeceğiz. Öğrencilerimiz istedikleri illerde yaz okullarına gidebildiler. 

(Atanan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?) 12 Eylül'de başlamasını planlıyoruz. Bizim hedefimiz 12 Eylül'de tüm öğretmenlerimizin sınıflarında hazır olmaları. Tüm öğretmenlerimiz eylül içinde eğitime katkı vermeye başlayacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek istiyorum.