• BIST 96.867
 • Altın 223,237
 • Dolar 5,6501
 • Euro 6,4848

  Son dakika: Hükümet sözcüsü Bozdağ: OHAL bir kez daha uzatılacak

  08.01.2018 17:39
  Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan ohal açıklasası
  Son dakika: Hükümet sözcüsü Bozdağ: OHAL bir kez daha uzatılacak
  Son dakika: Hükümet sözcüsü Bozdağ: OHAL bir kez daha uzatılacak Son dakika: Hükümet sözcüsü Bozdağ: OHAL bir kez daha uzatılacak Son dakika: Hükümet sözcüsü Bozdağ: OHAL bir kez daha uzatılacak

  Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı. Hükümetin OHAL kararını açıklayan Bozdağ, MHP Lideri Bahçeli'nin ittifak açıklamalarına da yanıt verdi. Uyum yasalarının mart ayının sonuna kadar Meclis'ten geçeceğini belirten Bozdağ'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

  OHAL 6. KEZ UZATILACAK

   Önümüzdeki MGK'nın gündeminde muhtemelen yer alacak ve arkasından toplanan  Bakanlar Kurulu, OHAL'in uzatılmasına karar verecek. Bu da Meclis'te  görüşüldükten sonra yürürlüğe girecektir..

   

  MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNLARINA BEDELLİ ASKERLİK 

   Bakanımızın açıklamaları sanki ön lisans mezunları kısa dönem askerlik yapacakmış gibi algılandı. Aslında böyle bir durum yok.Hükümetimizin gündeminde ön lisans mezunları için kısa dönem askerlik çalışması yoktur.

  'DARBECİ ASKERLER İADE EDİLMELİ'

  Yunanistan'da ikinci derece iltica kurulu bir darbecinin sığınma talebini kabul eden karar verdi. Yanlış bir karar. Darbecileri himaye eden, demokrasi ile bağdaşmayan bir karardı. Darbecilere destek niteliğinde bir karardı. Yunanistan hükümetinin itirazı üzerine karar değerlendirildi, yürürlüğün durdurulması kararı verildi. Memnuniyetle karşılıyoruz. 8 darbecinin iadesini beklediğimizi bir kez daha ifade etmek isteriz. Türkiye ile Yunanistan komşu iki ülke.

  ÇİPRAS’IN KEÇİ ADASI’NDA HAÇ ATMA TÖRENİNİ KATILMASI

  İki ülke arasındaki sınırlar konusunda hükümetlerimiz döneminde herhangi bir değişiklik asla olmamıştır, bundan sonra da olması mümkün değildir. Türkiye Ege'de ve diğer alanlarda bir değişikliğe izin vermez. Kimse böyle bir düşünceye kapılmamalıdır. Türkiye çok nettir. AK Parti iktidarları döneminde bu netliğin somut hayata geçtiği dönemi yansıtmaktadır. Türkiye'de bazı partiler, özellikle CHP bu konuyu adalar üzerinden tartışmayı iç politik bir malzeme haline getirdi. Bu konu siyaset üstü bir konu olarak değerlendirilmeli. 

  "HAKAN ATİLLA DAVASI SİYASİ BİR DAVADIR"

   ABD'de devam eden kamuoyunda Zarrab davası olarak bilinen sonradan Hakan Atilla davasına dönüştürülen dava siyasi bir davadır. Hukuki bir dayanağı yoktur. Savcısı FETÖ'cülere destek açıklaması olan biri olduğu gibi, yargılamaları yapan hakimin organizasyonlarda konuşturulan, FETÖ ağzı ile açıklamalar yapan bir hakim. Jüri üzerinde de baskı uygulayan bir hakim ile karşı karşıyayız. 

  'MOR BEYİN TUZAĞINDAN KAMUDAN ATILANLAR İADE EDİLECEK'

  Sırf bu tuzak nedeniyle Bylock'a yönlendirilmiş olup sadece Bylock kullanıcısı gibi göründüğü için görevinden uzaklaştırılmış olanların iadesi  yapılacaktır.Kurumlar çalışıyor.Kurumlarımız bize bunlarla ilgili  çalışmalarını iletiyorlar. İki kurumumuz kaldı. O iki kurum da çalışmasını  tamamladığı zaman biz KHK'yi çıkaracağız, inşallah yakında bu KHK  çıkacaktır. 11 bin 480 kişiden 2 bin 283'ünün bu kapsamda olduğunu biliyoruz.

  UYUM YASALARI 2018'DE MECLİS'E GELECEK

  Uyum yasaları bu yıl Meclis'e gelecek. Siyasi partiler yasasının marttan önce parlamentodan çıkarılmasını bekliyoruz. Bunlar içinde de seçim ittifakı konusu ele alınacaktır. Sayın Bahçelİ’nin formülü de başka formüller de değerlendirilecek.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim