Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan Gelire Endeksli Senetler’in ihracı bugün itibarıyla başladı. Talepler Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla toplanacak. Talep toplama bir hafta boyunca gerçekleşecek.

Kasapoğlu: Yurtlara yerleştirmede bir rekoru gerçekleştirdik Kasapoğlu: Yurtlara yerleştirmede bir rekoru gerçekleştirdik
Vatandaşlara yönelik olarak liralaşma stratejini güçlendirmeye yönelik yeni enstrüman ihracına başlanıyor. Gelire Endeksli Senetler bugün itibarıyla kamu bankaları aracılığıyla talep toplama sürecine giriyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank aracılığıyla talep toplama yapılacak ve yatırımcılar en az 1000 lira tutarında talep edebilecek.

Talep toplama süresi bir hafta olacak olan Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senetleri’nde üçer aylık periyodlarda kupon ödemeler yapılacak. 24 Haziran’da talep toplama sona erecek ve hak sahibi olanların hesaplarına senetler aktarılacak. Dönemsel olarak yüzde 5.32 getiri sağlayan GES yıllık bileşik getirisi yüzde 23.04 olacak.

6 AY VADE OLACAK