Galatasaray'da yeni başkan Dursun Özbek, merakla beklenen hamleyi yaptı, Cenk Ergün'le anlaştı. Ergün'ün Hamamcıoğlu için el sıkıştığı Marco Rose, dün itibarıyla Galatasaray'ın 1 numaralı teknik direktör adayı haline geldi. Bugün Sportif A.Ş. yönetiminin belli olmasıyla Alman hoca hakkında karar verilecek.

Sarı-Kırmızılı kulüpte yeni bir dönem başlarken, camianın en çok merak ettiği konuların başında teknik direktörün kim olacağı sorusu var. Hatırlanacağı gibi, Galatasaray 'da seçim süreci uzayınca, yönetime talip olan isimler transfer vb. konularda daha fazla gecikmemek üzere çalışmalara erkenden başlamıştı.

Bu çalışmalarda etkin rol alan isimlerden biri de Cenk Ergün'dü. Daha önceki Dursun Özbek döneminde şampiyonluk kadrosu kuran, ancak Fatih Terim takımın başına geçince pasifize edilen Cenk Ergün, son haftalarda Eşref Hamamcıoğlu adına bazı görüşmeler yapıyordu.

Fanatik'te yer alan habere göre; zellikle teknik direktör konusunda yakın temaslarda bulunan Ergün, Borussia Dortmund'dan ayrılan Marco Rose ile prensip anlaşmasına varmıştı.