Kripto paralarda toparlanma eğilimi yine görülemedi. Küresel ekonomik gelişmeler, kripto paralara olan güven kaybı ve boğa tuzaklarının ardı arkasının kesilmemesi düşüşleri tetikliyor. Bitcoin yeniden 20 bin doların altına sarktı.

1,5 milyon lira teklif ettiler yine de satmadı! 'Hurdasına 30 bin euro istiyorlar' 1,5 milyon lira teklif ettiler yine de satmadı! 'Hurdasına 30 bin euro istiyorlar'
Küresel ekonomilerdeki sorunlar yatırım araçlarına olan talep eğrisini doğrudan etkiliyor. ABD ile başlayan enflasyon problemi tüm dünya ülkelerine yayıldı ve hükümetler enflasyonla mücadele için çalışmalara başladı. Merkez bankaları faiz artırarak enflasyonu ortadan kaldırmaya çalışsa da bunun sonuçlarından biri de ekonomide yavaşlama, işsizlik ve stagflasyonu ortaya çıkarıyor. Ayrıca ABD ekonomisi özelinde resesyon riski de ortaya çıkmaya başladı.

Dolar, euro, altın fiyatları bu gelişmelere oranla oynaklık gerçekleştirse de büyük yükseliş ve düşüş hareketlerine sahne olmuyorlar. Piyasalardan gelen haberleri ılımlı şekilde karşılayan dolar, euro ve altın stabilitesini korumaya çalışıyor.

FED’İN HAMLELERİ PİYASALARI DOMİNE EDİYOR