Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel'in rahatsızlığı dolayısıyla ilçede hizmetin aksadığını savunan MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, durumun bir an önce açıklığa kavuşturulması gerekçesiyle CHP grubundan açıklama beklediklerini ifade etti.

Aydın siyasetinde sıcak gelişme! CHP'li Fatih Atay ile Ak Partili vekil Rıza Posacı bir mekanda buluştu! Aydın siyasetinde sıcak gelişme! CHP'li Fatih Atay ile Ak Partili vekil Rıza Posacı bir mekanda buluştu!

MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 

KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Önecelikle Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel'e  acil şifalar diliyor, en kısa sürede eski sağlığa kavuşmasını temenni ediyoruz. 
 Ancak devlette devamlılık esastır. Başkanımızın kalıtsal bir rahatsızlığını olduğunu büyük bir üzüntü ile duymuş bulunmaktayız.
Hepimiz bugüne kadar bu konu hakkında  meclis olarak müsamaha gösterdik. Ancak 120.000 nüfuslu bir ilçenin kaderi ile oynanmasına izin vermemiz mümkün değildir.
CHP grubu bu konuda kamuoyunu  bilgilendirmesi  gerekmektedir. Başkanımızın hastalığı, seyri, tedavi süresi ve  belediye yönetimi işlevinin nasıl devam edeceği kamu oyuna açıkça  anlatılmalıdır.
Söke halkını temsil eden belediye meclis üyelerimizin belediyede muhatabı yok ve  seçmenlerimizin taleplerini yerine getiremiyoruz. Başkanımız uzun süredir meclis toplantılarına katılamıyor. Başkan Levent TUNCEL in raporlu olduğu ve yerine vekaleten bakan CHP li meclis üyesinin usulsüz attığı imzalardan yargılandığı ve mahkemeden ceza aldığını geçtiğimiz günlerde basından öğrenmiş bulunmaktayız. Bu imza skandalının tek sebebi başkanın olmayışıdır.
Benzeri vakaların yaşanmaması  için mevcut bu duruma CHP ilçe başkanının ve yönetiminin nokta koyması, Sökemizi bu mahkus kaderinden kurtarması gerekmektedir. 
Tüm Sökeyi ilgilendiren bu konuda bir araya gelip çözüm bulmayan millet ittifakı üyeleri hizmetsiz geçen her günün hesabını Söke halkına nasıl verecektir?