Aydınpost’un gündeme taşıdığı olayda, Söke Belediyesi'nde CHP'li Meclis Üyesi Ersin Solmaz'ın başkanvekili olduğu gün kendisi ve yakınlarına ait inşaatlara yapı kullanım belgesi verdiği ortaya çıkmıştı. 
İçişleri Bakanlığı'na iletilen skandalla ilgili CHP Genel Merkezi tarafından alınan jet kararla Ersin Solmaz, hem meclis üyeliğinden hem de partiden istifa etmek zorunda kalmıştı. 
Solmaz’ın yaptığı usulsüzlükte şantiye şefi olduğu ortaya çıkan Veli Devrim Yerli, şimdi de Söke Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptığı öğrenildi. 
VATANDAŞ TEPKİLİ: KEDİYE CİĞER EMANET EDİLDİ
Sökeli Vatandaşlar “Kediye ciğer emanet edilmiş. Olacak iş değil. Ruhsat skandalında Başkan Tuncel sayesinde adının üstü kapatıldı. İmza atanlardan birisi de kendisidir. Yazık şimdi kimindir hangi belgelere imza atacak. Söke Belediye Başkanına şikâyet ettiğimiz de bal tutan parmağını yalar demişti. Ne bitmez balmış. Yazık verilen emeklere” dediler.
Öte yandan Söke Belediyesi’nde patlak veren ruhsat skandalının aktörlerinden Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin istifa etmemesi o dönem twitter’da da gündem olmuştu.

Aydın Valiliği’nin “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” devam ediyor Aydın Valiliği’nin “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” devam ediyor

5c2c750a-cffb-4c56-ba8d-84e8475c4567