• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Şok... Şok... Şok...

  02.06.2009 09:19
  Hakkındaki iddialardan beraat eden, MHP Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Koray Aydın, siyasete dönüyor.
  Şok... Şok... Şok...
  Şok... Şok... Şok... Şok... Şok... Şok... Şok... Şok... Şok...

  Geçtiğimiz gün Aydın ve delege arkadaşları, yeter sayıda imza toplayarak olağanüstü kongrenin toplanması için başvuruda bulundular. Ancak MHP Genel Merkezi"nin bu girişimden rahatsız olduğu iddiaları konuşuluyor.

  Odatv"ye gelen bilgilere göre, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar"ın talimatıyla İl Başkanlıkları üzerinden olağanüstü kongrenin toplanması için imza atan delegelere Şubat ayında istifa ettiklerine dair belgeleri imzalamaları için baskı yapıldığı iddia edildi.

  Tehdit, şantaj, adam dövme, ofis-büro basma gibi yöntemlerle bu belgelerin imzalatılmak; böylelikle de delegelerin olağanüstü kongre için atmış oldukları imzaların yasal bakımdan hükümsüzleştirilmek istendiği iddia edildi.

  Alparslan Türkeş"in sağlığında MHP tüzüğüne “genel başkanın üst üste seçilmesini 5 kere ile sınırlandıran” maddenin konulduğunu belirten bazı MHP"liler, Devlet Bahçeli"nin bu süreyi doldurduğunun altını çizerek Kasım ayında yapılacak kurultayda bu maddeyi oldu bittiye getirerek değiştirmek ve Genel Başkanlığa devam etmek istediğini iddia ettiler.

  Devlet Bahçeli"nin Salı"dan Salı"ya hükümete sadece soru sorduğunu, birtakım “mesajlar” vermekle yetindiğini, hükümet karşısında “düşük profilli” bir muhalefet sergilediğini ve iktidara gelmeyi hiç istemediğini iddia eden MHP"liler, parti tabanının da bu durumdan rahatsız olduğunu söylediler.

  Konuyla ilgili olarak MHP"li eski Keskin Belediye Başkanı Bülent Altınışık"la konuştuk.

  Bülent Altınışık bu iddiaları Odatv"ye anlattı:

  “Ben MHP Kırıkkale Üst kurulu delegesi ve eski Keskin Belediye Başkanıyım. Dün imzaları teslim eden bendim. Bu bir mücadeledir ve sürecektir.

  Olağanüstü Kongre"nin toplanması için imza veren arkadaşlarımıza İl Başkanlıkları aracılığıyla baskı yapılmaktadır. Bu sabah Ankara delegesi olan ve aynı zamanda sarraflık yapan bir arkadaşımızın dükkânı önünde Ankara İl Başkanı birkaç ülkücü genci, gazinolarda bodyguard"lık yaptığını öğrendiğimiz birkaç kişiyi toplamış. Arkadaşımız beni aradı. Olay büyüyecekti, sokağa taşacaktı. Caddede kavga çıkacaktı ki, diğer esnaf arkadaşlar araya girmiş ve kavgayı engellemiş. Şubat ayında delegelikten istifa ettiğini belirten bir kağıdı imzalaması için tehdit etmişler. Şubat ayında istifa ettiğine ilişkin belgeleri imzalatmak istemelerinin sebebi, olağanüstü kongre talebi maksadıyla atılan imzaları geçersizleştirmektir.

  Bu mücadele devam edecektir. Şu ana kadar hiçbir arkadaşımız imzasını geri çekmemiştir. Bugün imza attığı için baskı gören delege arkadaşlarımız 2006 yılında sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli"yi başkanlığa taşıyan delegelerdir. Bugün MHP Genel Merkezi neden delegasyona güvenmemektedir?

  Biz bu kavganın içine girmek istemiyoruz. Tehdit, adam dövme, şantaj vb. bu partiye zarar verir. Ülkücüyü ülkücüye kırdırmaktan kaçınmamız gerekir. Daha önce Ramiz Ongun"un düzenlediği kampanya için sayın Devlet Bahçeli, imza sayısı yetmezse kendisinin yardımcı olabileceğini söylemişti. Bugün neden bunlar yaşanıyor?

  Biz 255 tane imza verdik. Olağanüstü kongre için 230 imza yetiyor, biz bu sayıyı aştık. Bu kongre toplanacak. Genel Merkez kongrede çıkar, seçimleri değerlendirir, başarılı olup olmadıklarını Partimiz değerlendirecektir. Kongre"nin toplanmasında kararlıyız. Baskıyla bizi geriletemeyecekler. Biz, tekrar tekrar söylüyorum, kavganın içine girmek istemiyoruz, ülkücüyü ülkücüye kırdırmak istemiyoruz. Genel Merkez olağanüstü kongreyi toplamazsa yargı yoluyla demokratik haklarımızı kullanacağız.”

  Kaynak: Odatv.com

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim