Değerli okuyucularım, Sn. Fatih Akkentli, Sn. Özlem Çerçioğlu’nun prensi olarak anılırdı. Geçmişte kendisiyle büyük kavgalarımız oldu, birbirimize davalar açtık. Buna rağmen, CHP’li Sn. Akkentli’yle karşılaştığımızda birbirimizden saygıyı hiç eksik etmedik. Bu çok değerli kardeşime röportaj teklifimi kabul ettiği için teşekkürlerimi sunuyor, siyasi yaşamının bir kısmını içeren bu röportajı dikkatlerinize arz ediyorum.

Rahmetli Demirel ve Cavit Çağlar Ağabeyimden birçok şey öğrendim. Sn. Çağlar, “Ahmet Oğlum, POLİTİKA VE GÜNLÜK HAYATINDA BARIŞMASINI BİLMİYORSAN KAVGA ETME.” derdi. 68 Kuşağı’nın bana verdiği en büyük nasihat de budur. Yıllarca SOLCU-SAĞCI kavgası yaptık. Ne oldu? Koca bir hiç. Olan ülkemize oldu. Hayatta en önemli şey, biriyle kavgası etse bile, insanın mutlaka oturup kavgalısını DÜRÜSTÇE dinlemesidir. İŞTE, Sn. Fatih Akkentli’yle biz bunu yaptık. Röportaj, virgül ve noktasına kadar ses kaydında mevcut. Röportajı Aydınpost Editörü Erman Çetin’le birlikte gerçekleştirdik. O halde fazla vakit kaybetmeden ibretlerle dolu röportaja geçelim.

·         Ahmet Gözen: Fatih Bey, toplum sizi “Çerçioğlu’nun prensi” olarak tanıyor. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: 1976 Söke doğumluyum.Hem babam hem annem Söke doğumlu. Annemin dedeleri SELANİK GÖÇMENİ. Annem Söke DOĞANBEYLİYİ. Hem Anne Dedemler hem babaannemin babaları mübadeleyle buraya gelmişler. Babam Sökeli

Dedemin dedesi Denizli ÇAL’dan Söke’ye gelmiş.1905’lerde dedemin bir kardeşi Söke’de kalmış, bir diğeri de Denizli Çal’da ticaret hayatına devam etmiş. Babam, dedem ve ben Söke doğumluyuz.

 

·         Ahmet Gözen: Senin ailen gibi Cavit Çağlar Ağabeyim de Selanik göçmeni. Ben kendisiyle ilgili çok yazı yazdım. O halde sende GÖÇMENLİKLE VE AİLENİN KÖKENİYLE İLGİLİ çok bilgi vardır. SİZ GÖÇMEN OLARAK EVLAD-I FATİHANSINIZ.

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Bizim aileden Türkiye’ye göçenlerden bir kısmı da Bursa Orhangazi’ye yerleşmiş. Bizim akrabalarımızın çoğu ORHANGAZİ’DE.

Ben ilkokulu Çeltikçi İlkokulu’nda okudum, 1987’de mezun oldum. Yavuz Selim Ortaokulu’nu1991’de, Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü’nü 1994’te bitirdim. O dönemde babam babam endüstri meslek lisesine gitmemi istedi. Ben buradan mezun oldum, sonra iş hayatına başladım.

 

·         Ahmet Gözen: Sn. Özlem Çerçioğlu’nun prensi nasıl oldun ve Sn. Çerçioğlu hakkında ne düşünüyorsun?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Sayın Başkanımızın bana karşı uzun yıllardır parti içinde gösterdiği sevgiden dolayı böyle bir yakıştırmada bulundular sanıyorum. Herkese kolay kolay nasip olmuyor. 2002 yılında Söke Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olduğum dönemde tanıdım. Kendisi milletvekili adayıydı. O zamanlar 25 yaşındaydım, CHP’nin 4 milletvekili çıkarması hayaldi. Ama Özlem Hanım “ben milletvekili olacağım” diyordu. Bana o gün kartını verdi ve numaramı aldı. Daha sonra Gençlik Kolları Başkanı oldum. Söke’de benimle devamlı ilgilendi. Ankara’ya gittiğimizde bizi ağırlardı. Siyasi yaşamımda bana sürekli destek oldu. 2009’da belediye başkanlığına adaylığını koydu. Bana göre Türkiye’nin en çalışkan ve en başarılı Belediye Başkanıdır.Oy oranları bunu çok net ortaya koyuyor. Bunun gayrısını düşünecek zamanım olmadı. Kendisini çok başarılı bir siyasetçi ve Parti içinde gençlerin örnek aldığı bir kişi olarak görüyorum.

2011 yılında Barkan Kalınomuz İl Başkanıyken ben İl Başkan Yardımcısıydım. 2013’te Aydın Büyükşehir olunca kendisiyle beraber çalışmaya başladık. 2007’de NİKÂH ŞAHİTLİĞİMİ yaptı. Nikâhıma, kına geceme ve düğünüme geldi. Ayrıca, kız kardeşimin de NİKÂHINI KIYDI. KENDİSİNİ AİLEMİZDEN BİR BİREY OLARAK GÖRDÜK.

 

·         Ahmet Gözen: Son seçimlerde çok istemenize rağmen sizi CHP Söke Belediye Başkanı Adayı göstermediler. Neden? İnsanları vefasızlıkla suçluyor musunuz? O dönemde Rahmetli Söke Belediye Başkanı “Söke’de CHP’den herkes aday olur ve seçilir ama Fatih Akkentli seçilemez.” demişti. Bu röportajı yayımladığım için seninle aramız bozulmuştu.

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Doğru, o röportaj 10 Kasım’da, doğum günümde yayımlanmıştı. Doğru söylemiş Levent Başkanımız. Ama yağmurdan kaçarken doluya tutulacağını  tahmin edememiş Rahmetli. Ben başkanlık için çalıştım ama nasip olmadı. Mücadele verdik maalesef olmadı. Neden olmadı sorusunu benim cevaplamam mümkün değil. KARAR VERİCİ tabi ki Genel Merkez. BEN DE BU KARARA SAYGI DUYMAK durumundayım. Kabul etsem de etmesem de maalesef durum bu. Artık neden aday olduk olamadık o aşamayı çoktan geçtik. Kimseye küskünlüğüm yok. Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Elimizden geldiğince ihtiyaç olduğu yerlerde biz yine olacağız. Mesele esir düşmekte değil teslim olmamaktadır bütün mesele. CHP demokrasinin kalesidir. Ülkeye demokrasi getiren partidir. Ülkenin kurtuluş savaşında önemli rol oynamış İsmet Paşa ülkeyi iki partili seçime götürmüş kaybedince fötr şapkasını eline alıp Çankaya köşkünden aşağıya doğru gitmiştir. Biz böyle bir neslin evladıyız. Demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz. Siyasette vefa olgusu durumlara göre değişiklik arz ediyor. Yani duygusallığa yer yok siyasette. Biz Türk ırkının tüm özelliklerini taşıyoruz spordan siyasete duygusal olduğumuz çok yer oluyor. Siyaset de bu durumu kaldırmıyor. Ama gerçekten vefasızlık yaşadığımız durumlar oldu. Her ne olursa olsun  Yiğitlik intikam almak değil tahammül etmektir.

 

·         Ahmet Gözen: Geçmişte basın dünyasında birlikte olduğunuz, sözünüzden çıkmayan Sn. Durmuş Tuna’nın Sn. Çerçioğlu ve çevresiyle ilgili olarak basına yaptığı açıklamalar hakkında neler söylersiniz? Sn. Tuna’nın, insanların, sizin, benim, hakimlerin, herkesin CHP İl Yöneticisi Ozan Çavuşoğlu’nun KURDUĞU ÖRGÜT tarafından fotoğraflandığı, takip edildiği ve fişlendiğine dair iddialarıyla ilgili görüşünüz nedir? Bu bağlamda adıgeçenlerin dava açacakları söyleniyor. Siz de dava açacak mısınız?

·         Sn. Fatih Akkentli: Durmuş Tuna Ağabeyimin sözümden çıkmadığı iddiası kendisine saygısızlık olur. İyi bir iletişimimiz vardı. Benim basınla aram hep iyiydi. Sizinle de iyiydi. Aramız hakkımdaki ifadelerinizden dolayı bozuldu.

Durmuş Abinin söyledikleri ve yazdıkları kendisini ilgilendirir. AMA benim hâkim olduğum ve bildiğim konular var. OZAN ÇAVUŞOĞLU’nun örgüt kurup insan takip ettirdiğini düşünmüyorum. Ozanın işi başından aşkın. En azından benim yöneticilik yaptığım dönemde böyle bir şey yaşanmamıştır. Ben davalarla yeterince uğraştım. Dava olma ve dava açma konularından uzak olmak istiyorum.

Ahmet Gözen: Bu konular ile alaklı kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptın. Aydın 3.Ağız Ceza Reisi Mehmet Burçin Çetinkaya’nın OZAN ÇAVUŞOĞLU değil de başka birileri tarafından takip edildiğini söyledin. Nedir konu biraz açarmısın

Bir hâkimin takip edilmesi hususunu Sn.Durmuş Tuna kaleme almış. Ancak, 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sn.Çetinkaya’nın takip edilmesi ve hakkında bilgi toplanmasına ilişkin bazı bilgilere sahibim. Ozan ile uzaktan yakından alakası yoktur. Öte yandan, Sn. Çerçioğlu asla bu gibi olayların içinde olmaz, bu da böyle bilinsin.

 

·         Ahmet Gözen: Söke için başkanlık hayallerinizin olduğunu biliyorum ve sizi takip ediyorum. Söke’yi en son ziyaretimde cuma namazı çıkışında ve çarşı pazarı gezerken halk tarafından ne kadar çok sevildiğinizi de gördüm. Söke Belediye Başkanlığı için aday olmaya devam edecek misiniz?Tiyatro yazıyorsunuz sanırım ne durumda

·         Sn. Fatih Akkentli: Ahmet Ağabey ben Söke’de yaşıyorum, her şeyim burada. Söke’de doğdum ve büyüdüm. Burada kazanıyor, burada harcıyorum. Ailem, akrabalarım, kaybettiğim insanlar burada. Bu şehirde yaşamaktan çok zevk alıyorum. Söke dışına çıkmak için çok imkânım oldu. Gitmedim.Söke’yi seviyorum ben.Siyaseti de seviyorum. 21 yıldır Siyasetin içindeyim. Sürekli insan odaklı çalışma yaptım.Bu sıcak samimiyetin ve sevginin sebebi budur.Bu süreci halkımız sayesinde atlattık. Onların desteği ilgisi beni çok mutlu etti. Hiç tahmin etmediğim yerlerden isimlerden destek gördüm.Çok büyük güç verdi bana.Halkın içinden çıkmış bir siyasetçi olarak halkının desteği siyasi mücadelesini sürdüren bir kişiyim. Karadutun lekesini sadece kendi yaprağı çıkarırmış.Anneannemde insan bu ağaç gibidir derdi.Yarasına başka yerde ilaç arayan yanılır.Her yaranın merhemi kendi dalıdır ağacıdır derdi. Bende bu halkın bir dalı bir kolu olduğum için beni böyle zinde tutan bugünlerde bana ilaç olan Söke halkıdır.Nasıl tedavi ettiğini gördünüz. Partimiz ne zaman görev verirse devam edeceğiz. Siyaset bir ekip işidir. Tek başıma karar vereceğim bir durum değil.Şu an CHP’de bir görevim yok. 21 YIL boyunca Partide sürekli koltuk sahibiydim. Yoruldum mu hayır. Ama şimdilik bekliyoruz izliyoruz.Sabredeceğiz artık.Mevlana ne demiş Hiçbir şeyin yokken gösterdiğin sabır her şeyin varken gösterdiğin tavır.Bu süreçre çok üzüldüğümüz anlar oldu. Sustuğumuz gibi bunun  yanında bir söz söylemekten imtina ettiğimiz bir dönem yaşadık. Ama bize çok yazıldı çok söylendi. Ancak benim bir özelliğim vardır. Gördüğüm yüzü belki unuturum ama duyduğum asla sözü unutmam. Bana ne kadar kötülük yapılırsa yapılsın kimseye en son haddine kadar saygısızca gitmedim.Aram bozuk olsa dahi birinin bana ihtiyacı olduğunda hiç düşünmeden gitim giderim.Ama gördüm ki saygının sevginin hatta şefkatin bile iyileştiremeyeceği insanlar var.

·         Evet doğru ben ayrıca tiyatro yazarlığı da yapıyorum. Zamanında Müjdat Gezen beni çok istedi ama gitmedim. Şimdi ise yeni bir oyun kaleme alıyorum fırsat buldukça

2004 ila 2014 arası Söke Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcılığı yaptım, 10 sene tiyatroda oynadım, 10 tiyatro oyunu yazdım. Yazdığım bu oyunlar sahnelendi. Kültür Bakanıyken yerel tiyatro yazarları yarışmasında Sn. Rüştü Asyalı seçici kurulda başkandı, burada birinci oldum. Söke CHP Gençlik Kolları Başkanlığımdan dolayı hakkım yendi.

 

 

·         Ahmet Gözen: EŞİNİZİN, KIZ KARDEŞİNİZİN ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yerleştirdiğiniz birçok insanın görevine son verildiğini öğrendim. Kullanılıp bir kenara atıldığınızı düşünüyor musunuz?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: 10 Ocak’ta adaylık konusu belli oldu. Söke’den uzaklaşıp Doğanbey’e, evimize gittim. İletişimin olmadığı bir yerdeydim. Kız kardeşim kızgınlıkla bir paylaşım yapmış. Çok geç haberim oldu. Paylaşımı kaldırttım.Tüm ailemi ve arkadaşlarımı ekibi bu konuda çok uyarmıştım. Böyle bir durumu kullanmak isteyen çok kişi olacağını belirtmiştim. İzin vermeyelim dedim. Böyle bir paylaşım olmuş. Elbetteki yanlış.KIZKARDEŞİME, “Sen bu paylaşımı yaptıktan sonra Büyükşehirde çalışamazsın. İşi bırak, Partiden de istifa et.” dedim. Hem belediyeden hem partiden aynı gün istifa etti. Eşimin işten çıkarılması ise Sn. Özlem Çerçioğlu’nun takdiridir. Saygı duyuyorum.

 

    Ahmet Gözen: Hem Söke Belediyesinde hemde Aydın Büyükşehir Belediyesinde size yakın çalışanlara veya sizin işe aldırdığınız bazı kişilere mobing yapıldığı doğrumu ? Ne söyleyecesiniz ?

 

 

 

 

Maalesef münferit birkaç olay var . 14 Haziran 2023 tarihinden sonra Söke Belediyesi’ne verdiğimiz personel işten çıkarıldı. Ablası CHP AYDIN İL BAŞKAN YARDIMCISI’dır. Daha önce çocuk özel sektörde çalışıyordu. Ablası Dursun hanım Ak Parti aleyhine paylaşım yapıyor diye işten çıkarılmıştı. Şimdi durum bu. Peki bu Çocuk hırsız mı hayır. Ahlaksız mı hayır işini iyimi yapmıyor hayır çok iyi yapıyor .EEEE Sebep nedir, Sn.Mustafa Başkan seçim günü aracın içinde oturuken bu arkadaşlar ona gülümsemiş.Bu genç kardeşim ailesinin CHP yöneticisi olmasının bedelini çok ağır ödüyor. Aslında sebep Fatih Akkentli(Gülüyor)Kendisine güldü diye bir garibanın ekmeğiyle mi oynanır mı? Partinin gençleri böyle kolay harcanır mı?

 

 

Benim işe aldığım kişileri işten çıkarmaya kalkılırsa belediyede adam kalmaz. Ama bunlar çok vahim olaylar. Bizim Büyükşehir Belediyesinde de bir iki olay olduğunu duydum. Ben bunların kesinlikle Sn. Özlem Başkanın onayı olduğunu düşünmüyorum. Bu olayların kimin tarafından nasıl yapıldığını biliyorum. Çok üzülüyorum. Bu işleri organize eden Tepecik Belediyesinde Pazar etiketi dağıtırken uğraştığı kişi Fatma Kaya 2007 yılında dağlarda Özlem Çerçioğlu’nun Milletvekili afişlerini asıyordu. Diğer mobing yaptığı kişi  Melis’in amcası CHP’de 4 dönem il yöneticiliği yaptı. Bu insanlar bir emeğin karşılığı burada duruyorlar ve Özlem Çerçioğlu’na gönülden bağlılar.

 

Büyükşehir yasasından sonra , Tepecikten mali hizmetlere geldiğinde daha mevrak istiflemesi yaparken mobing uygulamaya çalıştığı arkadaşlarım adliye koridorlarında tüm baskılara rağmen Özlem Çerçioğlu’na bağlılıklarını ifade ediyorlardı. Bak örnek vereyim. Ben Sn.Haşmet Aysan’dan ceza aldım. Haşmet Bey beni kendi aleyhinde paylaşım yapmak ve yaptırmaktan şikayet etti. O dönem halk ekmekte çalışan bir arkadaşımız paylaşımın benden geldiğini ifade edince ceza aldım. Neredeyse aday olamıyordum. Haşmet bey şikayetini geri çekti. Kendisine bu vesile ile Teşekkür ediyorum.

Ama bu Tepecik tahsildarının şimdilerde uğraştığı İlkyaz Özat,Melis Bilgin ve İbrahim Gölcük o dönem facebook paylaşımlarından dolayı savcının karşısına çıktılar. “Paylaşımları Özlem Çerçioğlu yaptırıyor varsa söyleyin açıkça deyin” önerisiyle Sn. Çerçioğlu’na komplo kurulurken, bu arkadaşlarım “kesinlikle böyle bir şey yok kendimiz yaptık kendimiz gördük kendimiz paylaştık Özlem başkan ile ne alakası var  diye ifade verdiler. Bu ekibe yemekhande görevli Gıda Mühendisi Eylem Akova dahildir. Tek bir adım dahi geri adım atmadılar. Tahsildar birey bunları aslında biliyor ama yapacağından geri kalmıyor. Bu arkadaşların içinde İbrahim Gölcük işi bırakmak zorunda kaldı. Bu Tahsildarın bir hemcinsi var sağlık işlerinde o ise CHP Söke gençlik Kolları başkanı Damla Dirin ile uğraştı en sonunda işi bıraktırdı. Onunla söz bölümünü bitirdik. Yahu siz partinin üyelerinen partinin gençlerinden ne istiyorsunuz.Bunlar Çerçioğlu’nun neferi bunlar size hizmet sizin egolarınıza hizmet etmez Çerçioğlu’na hizmet ederler hatta gözünü budaktan sakınmazlar. Ben bunlara kızıyorum. Bunları Özlem Başkanımın yaptırdığını düşünmüyorum. Bunları kurguluyorlar, Başkana onaylatıyorlar. 5000 peronelin içinde başkan bunları nereden bilecek. Bunları çok yaşadım. Çok yanlış işler bunlar. Vicdan sadece kimlikte değil insan olanın kalbinde de olur. İnsan olanın ama abi bak burası önemli insan olanın. İnsanlar kadir kıymet bilmelidir. Allahın sopası yok. Garibanın ekmeği oynanması lazım. Allah çarpar.

 

 

·         Ahmet Gözen: Kardeşinize ait ÇALLI isimli şirketin ASKİ’deki görevinizden dolayı büyüdüğü söyleniyor. Bu iddiayla ilgi ne söyleyeceksiniz?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Öncelikle ben ASKİ’de değil, Büyükşehir Belediyesi’nde görevliyim.  Biz bu ticareti ailecek, babamla 60 senedir yapıyoruz.

·         Ahmet Gözen: Basında, Söke Belediye Başkanı olan KİŞİNİN size zarar vereceği iddiası yer aldı. Bazı belgeler ortaya çıktı. Konu hakkında ne söyleyeceksiniz?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Bu haberi ilk defa 2019’da Aydınpost.com Editörü Sn. Erman Çetin yazdı. Konuyu o dönem ilgi kişiye sorduk, inkâr etti.

·         Ahmet Gözen Ortaya çıkan belgelerde senin kendisini takip ettiğini söylüyor. Bu ifade de Sn.Durmuş Tuna’nın ifadeleri örtüşüyor. Ben o dönem Levent Tuncel başkan ile röportaj yapmıştım.Takip konusu orada açılmıştı. Aski mühendisleri Ozan ve senin adın geçmişti.

·          Asla böyle bir şey söz konusu değildir. Aski ekiplerinin plakasını kendisi tarafından bilinçli olarak emniyete verdiğini düşünüyoruz. Ozan o saatte Söke’de ne yapacak. Bunu Levent Başkana da anlattım o dönem.Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu’da konuyu başından sonuna  biliyor. Mustafa  o dönem emniyete şikâyete gitti ve iddiasını sürdürdü. Emniyete “beni şunlar takip etti” diyor. DAHA SONRA, KENDİSİNİ HÂKİME OLAN EŞİNİN TAKİP ETTİRDİĞİ ORTAYA ÇIKIYOR. BUNUN ÜZERİNE BİZİMLE İLGİLİ ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇİYOR.

·         Ahmet Gözen: Yerel seçimlerden üç gün önce Mustafa İberya Arıkan ile ilgili seninde adının geçtiği bir olay yaşanmış. Bunu seçimden sonra duydum. Bana anlatan önemli bir Chpli il yöneticiliği yapmış birisidir. Belgeler ortaya çıksa seçim kaybedilebilirdi dedi. Nedir olay

 

Ahmet Ağabey Benim Mustafa’ya bugüne kadar bir düşmanlığım olmadı. Zerre bir hatam ve yanlışım olmadı. Aydın Büyükşehir’le arasının kötü olduğu dönemlerde aralarını düzeltmek için uğraştım. Kız kardeşi ile ilgili sorun oldu çözmeye çalıştım. Olaya gelince 29 Mart Seçimleri’ne 3-4 gün kala Kuşadası’nda Durmuş Ağabey ve Mehmet Zeylan’la bir sanatçıyı dinlemeye gittik. Beni telefonla aradılar. “Mustafa İberya Arıkan’la ilgili elimizde belgeler var, size ulaştıralım.” dediler. “Beni ilgilendirmez, gidin kendisine, Genel Merkez’e verin” deyip konuyu kapattım. Yaklaşık 2-3 saat sonra beni 10 yıldır görüşmediğim Mehmet Şahin Işık aradı. İş insanı ve doğu kökenli vatandaşlar arasında kanaat önderi bir büyüğümüzdür. Yanına Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Evin varmış telefonu o da dinliyor dedi. Bana dedi ki “Sende Mustafa İberya’yla ilgili belge varmış, bu gerçek mi?” dedi. “Yok Ağabey, bende böyle bir belge yok. Beni biri aradı, “bende Mustafa İberya Arıkan’la ilgili bilgi var” dedi. Beni ilgilendirmez dedim.

Şahin Bey  “o zaman bize yardımcı olurmusun bu adamlara ulaşmamız lazım dedi

seni arayanın ismini ve telefonunu verir misin?” dedi. Ben de “Veririm Ağabey” dedim ve verdim. Mehmet Işık, “Biz şu anda Mustafa İberya Arıkan’ın yanındayız. Partimizin yanındayız.Senin adın geçti ondan aradım. Biz belgeleri ele geçirmek ve İberya’ya yardım etmek için buradayız.” dedi. Ben beni arayan kişinin numarasını verdim.

Şahin bey telefon numarasından kendilerine ulaşıyor  Daha sonra gidip VİDEOYU izliyorlar ve videonun Mustafa İberya Arıkan’a ait olduğunu görüyorlar. BUNLAR HOŞ OLMAYAN GAYRİ AHLAKİ GÖRÜNTÜLER olduğunu sonrada  Şahin beyden öğrendim. Mehmet Şahin Işık beni arayıp  teşekkür etti. Bende iş yerini ziyaret ettim kahvesini içtim. “video ortaya çıksaydı Mustafa İberya Arıkan için hiç iyi olmazdı.” dedi.

 

 

·         Ahmet Gözen: Fatih Bey, size çok önemli bir soru soracağım Sn. BARIŞ ALTINTAŞ ile EVRİM KARAKÖZ ARASINDA YAŞANANLAR için ne diyorsun?

·         Sn. Fatih Akkentli: Aralarında ne yaşandığını bilmiyorum. Bir sorun olup olmadığını da bilmiyorum. Ama Av. EVRİM KARAKÖZ MİLLETVEKİLİM HAKLIDIR. Tekrar söylüyorum: Ne yaşandıysa, Av. Milletvekili Evrim Karaköz sonuna kadar haklıdır. NOKTA.

 

Değerli okuyuclarım, Fatih Akkentli’nin Barış Altıntaş için söylediklerini yazılmamasını istediği için sizinle paylaşmıyorum. Bunu da bilin. Sn. Fatih Akkentli, Barış Altıntaş için çok dikkat çekici cümleler sarfetti. Bunlar benim bilgi dağarcığımda duruyor. Yeri geldiğinde Barış Altıntaş’a hatırlatırım.

 

·         Ahmet Gözen: Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde görüştüğün kişiler var mı? Sn. Çerçioğlu “Fatih’le görüşmeyin” demiş midir?

·         Sn. Fatih Akkentli: Sn. Başkanım böyle bir şey söylemez. bürokrat arkadaşlarımla görüşüyorum. Daha önce bana Erman Çetin de sordu. Herkes ile görüşüyorum.

·         Ahmet Gözen: BARIŞ ALTINTAŞ’LA GÖRÜŞÜYOR MUSUN?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Ahmet Ağabey, Barış Altıntaş’la görüşmüyorum. Vallahi, Efeler Başkan Yardımcısı olduğunda 3-4 kere aradım, telefonumu açmadı. Sonra mesaj attım, dönmedi. “Hayırdır birader, mesajıma cevap vermiyorsun.” diye yazdım. Yine dönmedi. Kendisiyle o günden bu yana görüşmüyorum.

 

Eskiden çok sık görüşürdük. Özellikle evden çıktığında, Şimdilerde HERHALDE ya evden çıkmıyor ki, yada arayacak başka birini buldu (gülüyor)

 

 Ahmet Gözen: FATİH Bey Kardeşim, dostlukların böyle kolay bitmemesi lazım. Siz Barış Altıntaş’la et-tırnak gibiydiniz. Ona çok destek olduğunu biliyorum. Barış Altıntaş çok büyük ayıp etmiş.

 

Barış Altıntaş “Ahmet Abi” deyip beni de yere göğe sığdıramazdı. Beni de aramıyor ama özellikle sana çok ayıp etmiş.

 

ŞİMDİ ÇOK önemli bir konuyu soracağım. Sn. Ömer Günsel ile Sn. Özlem Çerçioğlu arasındaki tartışma için ne diyorsun? Bu tartışma nereden çıktı? Şimdi barıştılar mı?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: ortada bir sorun olduğunu düşünmüyorum.İki başkanımız el ele verdi beş yılda Kuşadasına inanılmaz hizmetler verdiler. Artarak devam edecektir.

·          

Özlem Hanım “BENİM AĞZIMDAN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR ŞEYE İNANMAYIN” DERDİ. Özlem Başkanın kendisinden duymadığım hiçbir şeye inanmam.

 

·         Ahmet Gözen: Ben de inanmam. On yıl beraberliğimiz oldu. Özlem Hanım her şeyi insanın yüzüne söyler ve bundan da çekinmez. En önemlisi de yalan söylemez.

 

Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan’ın seçimden sonra telefon numarasını değiştirerek ortadan kaybolmasına ne diyorsun?

 

·         Sn. Fatih Akkentli: Şimdi bir belediye başkanın halkın her telefonlarına cevap vermesi pek mümkün değil. Mustafa bu konuda çok başarılı. Önce de aynısını yapmıştı. Tuttuğu için bu sistemi deniyor şu anda. Ancak bu Başkanken işe yarayacak mı göreceğiz.

Son sözlerim Ahmet ağabey. Şu anda Aydın Büyükşehir’deki görevim devam ediyor. Ancak halihazırda izinliyim. Sesimi duyurmak için bana bu fırsatı veren hem size hem Aydınpost’a, hem de buraya kadar gelen Erman Çetin Kardeşime teşekkür ederim.   

DEĞERLİ OKUYUCULARIM, “Özlem Çerçioğlu’nun Prensi” olarak anılan ve Söke’den CHP Belediye Başkan Aday Adayı olan Sn. Fatih Akkentli’nin ibret dolu açıklamalarının ses kaydı bende mevcut. Bunlar çok önemli açıklamalar. Herkesin ders alması gerekir. Ben de bu röportajı siz okuyucularımın ve Sökelilerin değerlendirmesine sunuyor ve iyi haftalar diliyorum.

Aydın ilinin gururu ÖRKOOP Süt Kooperatifi röportajım ve devletten istekleri Makale: Aydın ilinin gururu ÖRKOOP Süt Kooperatifi röportajım ve devletten istekleri