banner158

Kılıçdaroğlu'ndan Bircan ailesine taziye ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tedavi gördüğü İbni Sina Hastanesinde hayatını kaybeden Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Bircan ailesine taziye ziyareti

Hastaneye gelen Kılıçdaroğlu, Bircan'ın eşi Bahriye Bircan ile  oğulları Erdem ve Eren Bircan'a başsağlığı dileklerini iletti.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra uçakla Edirne'ye  gönderilmek üzere Çankaya Belediyesine ait araca konan cenazeyi dualarla  uğurladı.

Cenaze aracının ayrılışının ardından basın mensuplarına açıklamada  bulunan Kılıçdaroğlu, "Bugün bizim acı bir günümüz. Uzun süredir tedavi görüyordu  Erdin Bey. Doktorlar ellerinden gelen bütün çabaları gösterdiler. Aile büyük bir  umutla bekliyordu ama sonunda hak tecelli etti ve kendisi vefat etti. Allah  rahmet eylesin. 'Başımız sağolsun' diyorum bütün arkadaşlara, dostlara."  ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından hastaneden ayrıldı.

Öte yandan, Bircan ailesine, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali  Kumbuzoğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Ankara Milletvekili Tekin Bingöl,  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve bazı CHP'li isimler de taziye  ziyaretinde bulundu.

İNCE DE TAZİYEYE GİTTİ

Bircan'ın vefatının ardından Muharrem İnce, İbni Sina Hastanesi'nde Bircan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bircan'ın oğulları Erdem ve Eren Bircan'a başsağlığı dileyen İnce, daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

İnce, "Değerli yol arkadaşımızı, mücadele arkadaşımızı kaybettik, çok üzgünüz. Hep bekledik, bir umut dedik, inşallah kurtulacak dedik ama başaramadı arkadaşımız. Hepimizin başı sağ olsun. İlkeli, duruşu olan, geri adım atmasını bilmeyen yürekli bir arkadaşımızı kaybettik. Çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Bircan'ın cenazesi yarın Edirne Selimiye Camisi'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Hasköy'de toprağa verilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 15:17
banner192