banner239
banner218

En acı tanıklık

Eşi ve kayınpederi, gözleri önünde can verdi

En acı tanıklık

İZMİR'de, hastaneden çıkan Rahime Korkmaz (36) ve babası Mehmet Kaya (74), yolun karşısına geçmeye çalışırken, belediye otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Onlardan önce karşıya geçip eşinin ve kayınpederinin yanına gelmesini bekleyen Soyer Korkmaz (45), yakınlarını gözleri önünde kaybetti. Sağlık ekiplerinin müdahalesini çaresizlik içinde izleyen Soyer Korkmaz, güçlükle sakinleştirildi. Soyer Korkmaz'ın, telefonla haber verince yakındaki hastaneden yardıma gelen akrabası hemşire Zuhal Önen'in de çabası, iki kişiyi kurtarmaya yetmedi.

Kaza, bugün saat 15.15'de Fuar Cumhuriyet Kapısı yakınlarında meydana geldi. Aydın Ortaklar'a bağlı Dağyeniköy'de çiftçilik yapan Soyer Korkmaz, bir süre önce geçirdiği by- pass ameliyatının kontrolü için, akrabası Zuhal Önen'in de hemşire olarak çalıştığı Alsancak Semti'ndeki özel hastaneye geldi. Soyer Korkmaz, yanına eşi Rahime Korkmaz ve kayınpederi Mehmet Kaya'yı da aldı. Kontrolün ardından Korkmaz çifti ve Mehmet Kaya, evlerine geri dönmek için yola çıktı. Soyer Korkmaz, önde ilerlerken, eşi Rahime Korkmaz ve kayınpederi Mehmet Kaya da arkadan yürümeye başladı. Soyer Korkmaz, yolun karşısına geçerken, eşi ve kayınpederinin de yanına gelmesi için beklemeye başladı.

EN ACI TANIKLIK

Bu sırada, H.T.'nin (29) kullandığı Yeşilova Gümrük seferini yapan 51 hat numaralı belediye otobüsü, iddiaya göre, biranda yola çıkan Rahime Korkmaz ve babası Mehmet Kaya'ya hızla çarptı. Otobüs biraz ileride dururken, kazayı gören vatandaşlar, sağlık ekiplerine ve polise haber verdi. Eşinin ve kayınpederinin otobüsün altında kalmasına tanıklık eden Soyer Korkmaz ise önce şoka girdi, daha sonra hemen akrabası hemşire Zuhal Önen'i yardıma çağırdı.

CAN PAZARI

Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve 50 metre mesafedeki görev yaptığı hastaneden arkadaşıyla koşarak yardıma gelen hemşire Zuhal Önen, ilk müdahaleye başladı. Kaza yerinde can pazarı yaşanırken, kanlar içindeki Korkmaz ve Kaya'ya kalp masajı yapıldı. Akrabalarını kurtarmak için insanüstü çaba harcayan, arkadaşlarını ve polisleri uyarılarıyla dikkat çeken hemşire Zuhal Önen, büyük takdir topladı. Müdahaleleri dikkatle izleyen Soyer Korkmaz ise, çevredekiler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. İlk müdahalelerin ardından Rahime Korkmaz, kaldırıldığı özel, babası Mehmet Kaya ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamlarını yitirdi.

ŞOFÖR GÖZALTINDA
Kazanın ardından polis tarafından gözaltına alınan belediye otobüsünün şoförü H.T., Alsancak Karakolu'na götürüldü. Kendisi de şok yaşayan H.T., "Bir anda yola çıktılar. Nasıl olduğunu anlayamadım" dedi. Kaza nedeniyle çevrede toplanan vatandaşlar ise, şoföre tepki gösterdi, hızlı gittiğini ileri sürdü. Şoför H.T.'nin işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği bildirildi.

DHA

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2010, 19:37
banner230