banner339
banner313

Başbakan Yıldırım: Fetömatik diye bir alet yok

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün AK Parti milletvekilleriyle görüştü. Görüşmede, FETÖ soruşturmalarında ortaya çıkan mağduriyetlere değindi. Yıldırım, "Elbette bazı yanlışlar olacak ama fetömatik diye bir alet de yok" dedi.

Başbakan Yıldırım: Fetömatik diye bir alet yok
banner401
banner399

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Başbakan Yıldırım, milletvekilleri ile görüşmesinde FETÖ soruşturmaları nedeniyle yaşanan mağduriyet tartışmasına değindi.

"Türkiye uçurumun kenarından döndü" diyen Yıldırım, "Her yerden FETÖ'cüleri temizlemek zorundayız. Bunu yaparken de elbette bazı yanlışlar olacak ama fetömatik diye bir alet de yok" ifadelerini kullnadı.

Mağduriyetlerin de gereğinden fazla abartıldığını belirten Başbakan, "Her şeyin AK Parti dönemine mal edilmesi de son derece yanlış. AkK Parti geldiğinde bunlar zaten belli noktaya erişmişlerdi. AK Parti diğer gruplarla olduğu gibi bunlarla da ittifak yaptı. Ama tek ittifak yapılan grup bunlar değildi " dedi.

Başbakan, AK Parti içinde FETÖ'cüler var iddialarıyla ilgili de konuştu.
''İçimizden bazı arkadaşlarımız maalesef haddini aşan açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamalar nedeniyle de muhalefet ve fetö'cüler, ak parti içinde fetö'cü olduğu algısı oluşturarak bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor" açıklamasında bulundu.

Başbakan Yıldırım, "Ergenekon davaları" için de, ''Balyoz, Ergenekon vardı ama FETÖ'' sulandırdı şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 13:43
banner218