banner158

AK Partili yöneticiden itiraf: 'Seçimi bugün yapsak İmamoğlu kazanır'

Ahmet Takan, bugünkü yazısında İstanbul seçimlerinde görevli bir AK Partili bir yöneticinin yenilenen İstanbul seçimleri hakkında değerlendirmelerini kaleme aldı.

AK Partili yöneticiden itiraf: 'Seçimi bugün yapsak İmamoğlu kazanır'
banner152

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında İstanbul seçimlerinde görevli bir AK Partili yönetici ile görüşmesini yazdı.

Takan, yöneticinin "Kendi küskünlerimizi bile ikna edemiyoruz" sözlerine yer verirken; AK Parti'nin MHP'lilerden çok Güneydoğu'dan getirdikleri Meleleri önemsediğini söyledi.

 Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Geçen, Çukurambar sohbetlerimizden birinde, İstanbul seçimlerinde görev yapan AK Partili yönetici, "Sahada hemşehri grupları ile yaptığımız bire bir iletişim çalışmaları da pek işe yaramıyor. Farklı bir metot bulmalıyız. Kendi küskünlerimizi bile ikna edemiyoruz.

Ekrem İmamoğlu'na haksızlık yapıldığı konusunda çok kemikleşmiş bir tablo ile karşı karşıyayız. Seçimi bugün yapsak yine İmamoğlu kazanır" itirafında bulunurken başından geçen bir olayı anlattı; AK Partili yöneticinin verdiği bilgiye göre, 23 Mayıs Perşembe günü Üsküdar'da, belediyenin sosyal tesislerinde, Sivaslı sivil toplum örgütlerine bir iftar yemeği düzenlenir.

İftara da tamamıyla İstanbul'da yaşayan Sivaslılar davet edilir. Yemek tamamlanıp sohbet faslına geçildiğinde, Sivaslı AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz mikrofonu ele alır ve adayları Binali Yıldırım için oy ister. Tam o esnada salonda büyük bir uğultu ve bazı protesto sesleri duyulur.

Bazı protestocular, Binali Yıldırım'a oy vermeyeceklerini dile getirir. Oluşan olumsuz hava üzerine de Osman Boyraz konuşmasını keser ve salondan ayrılır. Kaynağım, bunun gibi olumsuzlukları "çok yorgun düştükleri" sahur toplantılarında da yaşadıklarını kaydetti ama daha fazla örnek vermek istemedi.

 "Yeni anket var mı" diye sordum, konuşmak istemedi. "Genel merkezden farklı ve etkili stratejiler için yeni taktikler beklediklerini" söylemekle yetindi. "Teşkilatın hala çok yorgun olduğu ve isteksizliğinin" de altını çizdi."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 14:37
banner94