Sivrisinek ısırması vücutta şişlik ve kaşıntı gibi sağlık problemleri oluşturabiliyor. Ayrıca gece yarısı ısırdığında uykudan bile uyandırabiliyor. Öte yandan uçan karıncalar yaz aylarında girdikleri evleri adeta istila edebiliyorlar.

Sivrisinek ve uçan karıncadan rahatsız olan bazı insanlar, onlardan kurtulmanın yöntemlerini araştırabiliyor. Ayrıca bu noktada tercih edilecek bazı basit yollar, 'oysa çözümü bu kadar kolaymış' bile dedirtebiliyor.

SİVRİSİNEK VE UÇAN KARINCADAN KURTULMANIN BASİT YOLLARI

Sivrisinek ve uçan karınca evlere girdiklerinde insanları rahatsız edebiliyorlar. Bu nedenle onlardan kurtulmanın yöntemleri araştırılabiliyor. Ayrıca bu noktada hem doğal hem de kimyasal bazı yollar bulunuyor. Nitekim hem sivrisinek hem de uçan karıncalardan kurtulmanın doğal ve basit yollarından bazıları aşağıda yer alıyor.

Bu tohum saç köklerini yeniden inşa ediyor! Bu tohum saç köklerini yeniden inşa ediyor!

Sivrisinekleri evden uzaklaştırma konusunda; sirke, sarımsak, soğan, lavanta, limon ve karanfil kokuları yardımcı olabiliyor. Nitekim söz konusu kokuların pencere kenarlarına ve kapı eşiklerine yerleştirilmesi, sivrisineklerden kurtulma konusunda yardımcı olabilir.

Nane yağı ile uçan karıncalardan kurtulmak mümkün olabilir. Bu yöntemde bir bardak suya 9-10 damla nane yağı damlatılır. Ardından uçan karıncaların görülebileceği yerlere dökülür. Bu sayede onlardan kurtulmak mümkün olabilir. Öte yandan bir tutam kuru nane de o böcekleri uzaklaştırma konusunda faydalı olabilir.

Not: Sivrisinek ve uçan karıncadan kurtulmak için kimyasal yollar da tercih edilebilir. Ancak bu noktada bir uzmandan destek alınması önerilir.