Bahçelievler’de 8 Mart günü meydana gelen olayda V.T., sevgilisinin evine gitmişti. Bu sırada sevgilisi E.S.’nin eski eşinin eve gelmesi üzerine V.T. 4’üncü kattan çamaşır ipi ile atlamaya çalıştığı sırada ip kopmuştu. V.T., H.M. isimli çocuğun üzerine düşerek hayati tehlike geçirmesine neden olmuştu.

Yaşanan olaya ilişkin bilgi veren D.B. yaralanan arkadaşının kızı ve kendi oğlu ile birlikte yaya olarak kaldırımdan geçtiği esnada V.T. isimli kişinin bir anda üzerlerine doğru düştüğünü belirtti. H.M. isimli çocuğun yaralandığını belirten görgü tanığı, bir vatandaşın çocuğu hastaneye götürdüğünü aktardı.

Olaya ilişkin ifade veren T.E. ise E.S.’nin eski eşi olduğunu söyleyerek “Dairem kentsel dönüşümde olduğu için birlikte yaşıyoruz. 8 Mart günü eve gelerek kapıyı çaldım. 30-40 dakika kapıda bekledim. Aşağıdan çığlık sesleri gelmesi üzerine hızlıca indim.

Yerde yatan çocuk vardı. Bir kadın çığlık atıyordu, erkek şahsı ise net olarak göremedim. Sonra tekrar kapıya vurdum. E. kapıyı açtı. Odalara baktım ‘kim var’ dedim. Kimseyi bulamadım. Balkona çıktık. E.’ya ‘düşen şahıs o mu?’ dedim, ‘hayır’ dedi. Israrlı şekilde hayatında birisi mi var diye sorunca ‘evet var, artık kocam değilsin başka bir şey söylemeyeceğim’ dedi. Ben ardından polis memurlarına giderek böyle bir durum var şüpheleniyorum dedim” şeklinde ifade verdi.

 E.S. ise V.T.’nin sevgilisi olduğunu söyleyerek “Olay günü V. bana geldi. İlerleyen dakikalarda eski eşim kapıyı çaldı. Biz korktuk V. saklanmaya çalıştı. Ben kapıyı açtım. Bu sırada çığlık sesi duyduk eski eşim ile balkona koştuk. Balkondan bakarken Vahdet’in yerde yattığını gördüm” şeklinde bilgi verdi.

V.T. ise E.S.’nin eski eşinin kapıyı çalması üzerine saklanmasını istediğini belirterek “Saklanacak bir yer yoktu. Şahısla aramda bir gerilim çıkmaması için çamaşır ipiyle 4’üncü kattan aşağı inmeye çalıştığım sırada bir kat indikten sonra çamaşır ipi koptu ve yere düştüm. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Daha sonra bir çocuğun üzerine düştüğümü öğrendim. Kasıtlı olarak yaptığım bir şey yoktur” dedi.

Öte yandan yaralanan çocuğun babası H.K. ise kızının yoğun bakımda tedavisinin ver hayati tehlikesinin devam ettiğini söyleyerek “Kızımın üzerine düşerek hayatını tehlikeye sokan V.T. isimli şahıstan şikayetçiyim” dedi.

5 yaşındaki kızı için adalet istediğini dile getiren baba H.K., şöyle konuştu:

Antalya'da teleferik kabini neden düştü? Mahsur kalanları bekleyen tehlike Antalya'da teleferik kabini neden düştü? Mahsur kalanları bekleyen tehlike

“Benim kızım 10 gündür yoğun bakımda. Halen sıkıntısı devam ediyor. Kendisini psikolojik olarak hazır hissedemiyor. Altı tane kaburgasında kırık var. Omurgasında bir kırık var. Kafatasında da çatlaklar var. Şahsı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmışlar. Ben adalet istiyorum. Tutuklanmasını istiyorum. Başkalarının canının yanmasını da istemiyorum. Adam neye dayanarak da buraya gelip böyle bir olayı yapıyor hayret ediyorum” dedi.