• BIST 107.303
 • Altın 153,246
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Şener’den yeni parti sinyali

  24.03.2008 10:31
  Genel seçimde AKP’den milletvekili adayı olmayan eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, üç ay sonra yeni bir siyasi oluşum için harekete geçebileceğinin sinyalini verdi.
  Şener’den yeni parti sinyali
  Şener’den yeni parti sinyali Şener’den yeni parti sinyali Şener’den yeni parti sinyali

  AKP hakkında açılan kapatma davasının ardından oluşan siyasi konjonktür içinde, yeni oluşum senaryoları da kulislerde yeniden gündeme geldi. Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal, eski bakanlar Kamran İnan, Ufuk Söylemez, Şükrü Sina Gürel, emekli orgeneraller Hurşit Tolon, Tuncer Kılınç gibi isimlerin de aralarında bulunduğu Diyalog Grubu, Milli Egemenlik Hareketi adı altında yeni bir oluşum için nabız tutmaya başladı. Özellikle merkez sağ ve muhafazakâr eksenli yeni oluşum arayışları içinde lider adayı olarak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi"nde öğretim üyesi olarak görev yapan Şener"in adı öne çıkmaya başladı.
  Milliyet"e yaptığı değerlendirmede, şu anda bir parti çalışması içinde olmadığını ve hiçbir grupla birlikte hareket etmediğini belirten Şener, “Akademik çalışmalarım için 3 ay gerekiyor. 3 ay sonra siyasetle ilgili olarak durum değerlendirmesi yapacağım” dedi.
  “Siyasetle ilgili değerlendirmelerim AKP"ye açılan kapatma davasıyla bağlantılı düşünülmemeli” diyen Şener, şunları kaydetti: “Ben, kamuoyundaki talebi takip ediyorum. Kamuoyu siyasete nasıl bakıyor bunları gözlemliyorum. Halkta ilgi görüyorum. Her kesimden insanlara güven verdiğimi, sevildiğimi görüyorum. Şu anda çok güçlü bir yeni siyasi oluşum talebi yok sokakta... Ancak, siyasetteki gerginlikler insanları rahatsız ediyor. Siyasetteki gerginlik nedeniyle insanların beklentileri de artıyor. Gerginlik dışı bir siyaset beklentisi talebi giderek artıyor. Ben bunu gözlüyorum.” (Milliyet)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim