MHK Başkanı Lale Orta'dan açıklamalar MHK Başkanı Lale Orta'dan açıklamalar
Hatayspor ile oynadıkları maç sonrası hava muhalefeti dolayısıyla geceyi Hatay'da geçiren Kasımpaşa kafilesi, deprem dehşetiyle yüzleşti. Kasımpaşa teknik direktörü Selçuk İnan, depreme İskenderun'daki ailesinin yanında yakalandı. İnan o anları böyle anlattı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem birçok ili vurdu. Hatay da en çok etkilenen illerden biri oldu. Maç için Hatay'da olan Kasımpaşa kafilesi dehşeti yaşadı. İskenderun doğumlu olan Kasımpaşa teknik direktörü Selçuk İnan, ailesinin yanında yakalandığı depremi Habertürk ekranlarında anlattı.

"ÖLÜMÜ GÖRDÜĞÜMÜZ BİR ANDI"

Selçuk İnan, yaşadığı şok anını anlatırken, "Maçtan sonra İstanbul'daki hava şartları nedeniyle orada kalacaktık. Bu durumdan istifade, ben de anne babamı gördüm. Onların evindeydim. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Ölümü gördüm derler ya, öyle bir andı. Dışarıyı görüyordum ama çıkamıyordum. İkinci kattaydım, hemen aşağıya indim. Çıkış kapısı kapalıydı. Demir kapı vardı balkona açılan, oraya bir şekilde tutunduk. Bir dakika boyunca en sevdikleriniz, hayatınız gözünüzün önünden geçiyor. Deprem bittikten sonra anne ve babamı almak için yukarıya çıktık. Ama zordu dolaplar devrilmişti" ifadelerini kullandı.

"SAĞLAM BİNA KALMAYACAK SANDIM"

Genç teknik adam depremin şiddetini ise, "Sağlam bir evin kalabileceğini düşünmüyordum o an. Bütün insanlar şoktaydı. Psikolojik olarak iyi durumda değiliz. Volkan hoca olayı o tamamıyla yaşadı. Bir oyuncusu ve sportif direktörleri enkaz altında" cümleleriyle anlattı.

"TAKIM GECEYİ OTOBÜSTE GEÇİRDİ"

Takımına dair bilgi veren ve bir oyuncunun kaburgasının kırıldığını aktaran İnan, "Oyuncularım otelde yakalandı. Otobüste kaldılar. Oyuncularımızdan biri yaralandı, kaburgası kırıldı. Dolap düştü üstüne. Bazılarının sağlık durumları ve psikolojileri iyi değil. Onları toparlamaya çalışıyorum ama çok zor. Travma yaşadılar. Çok anlatabilecek bir şey değil. Filmlerde izlerdim, bu kadar değil derdim ama onun üstünde bir şeydi. Oyuncularda travma oluştu" dedi.

"BİRÇOK AKRABAMI KAYBETTİK"

Birçok akrabasını kaybettiğini de açıklayan teknik adam, "Yardım etmeye çalışıyoruz. Hatay'da birinci derece akrabalarım çok şükür iyi ama annemin babamın dayısı kuzenleri birçoğunu kaybettik, birçoğu enkaz altında. Allah herkese yardım etsin. Konuşmakta zorlanıyorum. Hala 10 tane ili etkilemesine inanamıyorum. Aklım almıyor" ifadelerini kullandı.